نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30860
تاریخ انتشار: 1396-09-05 11:41
یادداشت دانشجویی/
شرح حال کاتسا، تحریم ویروسی!
این چیزی است که اکثریت ما به آن واقف هستیم، اما غرض از بیان این مصداق، رسیدن به شباهتی است که با تحریم کاتسا دارد و این شباهت چیزی نیست جز، ویروسی بودن که شاخصه ی اصلی این تحریم است.

وقتی رایانه شما ویروس می‎گیرد، امور و بخشهای مختلف سیستم شما مختل می‎گردد. حتی بااتصال گوشی و فلش به سیستم، این ویروس منتقل می‌گردد.
 
این چیزی است که اکثریت ما به آن واقف هستیم، اما غرض از بیان این مصداق، رسیدن به شباهتی است که با تحریم کاتسا دارد و این شباهت چیزی نیست جز، ویروسی بودن که شاخصه ی اصلی این تحریم است.
 
وقتی این قانون در ۹ آبان با امضای دونالدترامپ رسمی شد، سپاه پاسداران درلیست سازمان های تروریستی قرارگرفت. منظور ازویروسی بودن، این است که دراین طرح ارگان و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران نیزتروریست خوانده میشوند! و به عنوان SDN LISTشناخته میشوند، وقتی این عنوان به نهاد و افرادی داده میشود، هیچ موسسه ی مالی اجازه ی ارائه خدمات بانکی مستقیم و غیرمستقیم با آنها را ندارد، که درصورت تخطی انها نیز به 《SDN LIST》اضافه می‌شوند. حال فکر کنید که بانک‌ مرکزی به عنوان یک نهاد قانونی بخواهد باسپاه پاسداران تعاملی داشته باشد!
 
این تحریم، نام هایی چون "مادرتحریم"، سیاه چاله تحریم و‌...دارد که بااین تفسیر میشود علت این نامگذاری ها را بهتر متوجه شد.
 
کاتسا، برای تضعیف سپاه به عنوان یک ارگان نظامی که وظیفه دفاع از مرزهای میهن اسلامی دارد ؛ ترفندهایی همچون دور کردن افراد و نهاد های مختلف از سپاه پاسداران که نهادی انقلابی است ، در نظر گرفته است.
 
 با اجرای این طرح، اقتصادکشور به نوعی قفل میشود و این درحالی است که روزنامه ها و سلبریتی هایمان که درسال ۹۴ بر طبل صبح بی تحریم کوبیدند و گل ظریف به ۱+۵ و تحریم رفت را تیتر کردند و مدعی این بوده اند که "دانستن حق مردم است"هم اکنون کجا هستند؟
 
حال پرسش ما این است، انفعال دولت و هیئت نظارت بر برجام موجب گستاخی بیشتر دشمن نخواهد شد؟
 
یادداشت از: علی‌احمدی، دانشجوی دانشگاه بیرجند
انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «دانشجوپرس» نیست و این رسانه صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

نظر شما