نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30089
تاریخ انتشار: 1396-02-20 18:43
گاهی مسئولین در تمام سطوح از ریاست جمهور تا پایین تر مثل ریاست یک دانشگاه تحمل صدای مخالف دانشجو در زمینه انتخابات را ندارد.واین درحالی است که این تحمل آنقدر پایین می آید که عقاید و تفکرات شخصی باعث برخوردهای مستقیم و غیرمستقیم مسئولین با دانشجویان و تشکل های دانشجویی می شود.

به گزارش دانشجوپرس، قائم مرادیان فعال دانشجویی استان خراسان جنوبی در پی برخوردهای غیرمنطقی مسئولان دانشگاه های استان با دانشجویان و تشکل های دانشجویی در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یادداشتی به شرح زیر به این رسانه ارسال کرد.
خدالعنت کندآن دست هایی راکه تلاش کرده اند و میکنند که قشرجوان و دانشگاه ما را غیرسیاسی کنند.(امام خامنه ای)

انتخابات آنقدر کشمکش دارد که بهترین اثرگذاری آن روی دانشجو و دانشگاه است و آنقدر دانشگاه اثرگذاراست که به معنی واقعی کلمه صدای جامعه می شود تا آنجا که معمولا ستادهای دانشجویی نامزدهای انتخاباتی بعداز ستادمرکزی خیلی سریع افتتاح و مشغول به تبلیغ می شوند.

خود نامزدها هم میدانند که صدای رسای تبلیغات آن ها دانشجویان در فضای دانشگاه و مخصوصا در فضای جامعه می باشند.و ما میتوانیم این تاثیرگذاری را در میزبانی مناظره هاو نشست های سیاسی در دانشگاه هاتوسط دانشجوها ببینیم .

اما چیزی که جالب تر به نظر میرسد این است که گاهی مسئولین در تمام سطوح از ریاست جمهور تا پایین تر مثل ریاست یک دانشگاه تحمل صدای مخالف دانشجو در زمینه انتخابات را ندارد.واین درحالی است که این تحمل آنقدر پایین می آید که عقاید و تفکرات شخصی باعث برخوردهای مستقیم و غیرمستقیم مسئولین با دانشجویان و تشکل های دانشجویی می شود. و حتی اگر یک دانشجو یک واقعیت جامعه یا یک ارزش انقلاب را بخواهد حتی به صورت بی طرفانه و برای روشنگری بیان کند مورد هجمه قرار می گیرد.

این روزها که فضای انتخاباتی در بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی متلاطم شده و فضای دانشجویی هم متلاطم تر است .میبینیم که برخورد مسئولین دانشگاهی با دانشجویان مخالف بیشتر از حتی خود دانشجویان موافق افکار مسئول هست.

آنچه که در مناظرات یکشنبه شب دانشگاه بیرجند دیده شد این بود که با وجود دانشجویان باعقاید متفاوت ریاست دانشگاه با یک دانشجویی که شعار مرگ برامریکارا سرداد که یک ارزش درجامعه انقلابی ما تلقی میشود برخورد کرد ..

و سه شنبه هم دیدیم که برد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند به دلیل نوشتن واقعیت های اقتصادی کشور و حمایت از تولید ملی به دستور ریاست پیام نورمرکز بیرجند جمع آوری می شود.
هرچند که همه ما واقف به افکار ریاست های دانشگاه ها هستیم اما اینکه این چنین عجولانه و بدون تحمل صدای مخالف حتی با تشکل های بی طرف ان هم به صورت کاملا علنی برخورد می شود جای بسی تعجب دارد.

امروزکه رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند:"انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم میتواند مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود هم میتواند مایه‌ی ضعف و سستی و ایجاد مشکلات بشود." به این نکته پی بردم بالاخره انتخابات تمام خواهد شد و برای بعضی ها که خویشتندار بودند اعتلا و آبرو خواهد ماند و بعضی افراد که حب دنیایی داشتند و صدای مخالف نمیشنیدند و تحمل مخالف نداشتند ضعف و سستی.

درواقع :
پایان انتخابات و روسیاهی زغال برای مسئولینی که زغال فروش بودند.

نظر شما