نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31705  |  
تاریخ انتشار : 1396-12-08 15:19
ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی کشور روز سه شنبه با پایان مرحله کشوری خاتمه یافت که تیم دانشجویی کاپا از استان فارس به عنوان برگزیده این دوره توسط هیات داوران انتخاب و اولین نشان خواجه نصیرالدین طوسی اهدایی این مسابقات به این تیم تعلق گرفت.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از ایرنا در پایان مرحله کشوری این مسابقات صبح امروز مناظره بین دو تیم 'کاپا' از استان فارس و تیم اصفهان از استان اصفهان به عنوان دو تیم راه یافته به مرحله نهایی با موضوع 'اظهارات متهمان اقتصادی باید کاملا علنی و بدون محدودیت به اطلاع عموم برسد' برگزار شد که در نهایت تیم کاپا از شیراز توسط هیات داوران برگزیده شد.
مرحله کشوری این دوره از مسابقات با حضور 12 تیم دانشجویی شامل دانشگاه علم و صنعت، جنبش از هرمزگان، راه سوم از مازندران، فارابی از کرمان، پیشتازان از آذربایجان غربی، دیالکتیک از گیلان، آرمان از اردبیل، کاپا از فارس، قادمون از کرمانشاه، جدال احسن از قزوین و هدف از استان یزد از ششم اسفندماه در کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی به مدت سه روز برگزار شد.
در این دوره از مسابقات که مرحله استانی آن در بهار و تابستان امسال برگزار شده بود، نزدیک به دو هزار دانشجو در قالب 450 تیم از 25 استان و هفت دانشگاه تهران شرکت داشتند. 
در مرحله استانی این دوره از مسابقات در مجموع 532 مناظره در 400 موضوع به عنوان حساس ترین موضوعات روز کشور برگزار شد. 
'تعدد و تکثر جناح ها به نفع حکومت است'، 'بیکاری جوانان ناشی از ضعف مهارت های شغلی کارجویان است' و 'توسعه اقتصادی بر توسعه سیاسی مقدم است' از جمله موضوعات مناظرات دانشجویی بودند. 
رکورد بیشترین تیم در مرحله استانی متعلق به استان چهارمحال و بختیاری با 46 تیم بود و هرمزگان با 42 تیم و یزد با 32 تیم در رده های بعدی قرار داشتند. در بین دانشگاه های تهران نیز دانشگاه امام صادق (ع) با 13 تیم، دانشگاه تهران با 16 تیم و دانشگاه علامه طباطبایی با 10 تیم در مسابقات شرکت داشتند. 
سال گذشته نیز مرحله کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد و در مرحله استانی 440 تیم شرکت کردند که تیمی از دانشگاه مشهد قهرمان آن دوره از مسابقات شد. 

**برگزاری اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی به زبان انگلیسی؛ اردیبهشت 97
رئیس سازمان دانشجویان و دبیر ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در حاشیه این آیین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: به منظور آمادگی دانشجویان برای حضور در رقابت های جهانی اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی به زبان انگلیسی در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
مهدی کاظمی خالدی افزود: هشت تیم دانشجویی به این منظور از طریق مصاحبه و سابقه حضور در مناظرات برای رقابت در اولین دوره انتخاب خواهند شد.
کاظمی همچنین به رونمایی پوستر هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان کشور اشاره کرد و گفت: در دوره هفتم تیم های دانشجویی از 30 استان و 9 دانشگاه تهران شرکت خواهند داشت.

نظر شما