نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31700  |  
تاریخ انتشار : 1396-12-08 15:09
جانشین مسئول بسیج دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس گفت: تغییر بینشی که به تغییر روش در مسئولین دستگاه دیپلماسی منجر شده از بزرگترین دستاوردهای برجام است.

به گزارش دانشجو پرس سید عباس شهرآئینی جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزای فارس گفت: در مذاکرات و تعاملات بین‌المللی بین کشورها، باید توجه داشت که ورای صورت به ظاهر صمیمی و دوست داشتنی این مذاکرات در باطن رقابتی سخت و دقیق بر سر منافع کشورها در جریان است و طرفی که از ظرفیت‌ها و عناصر قدرت خود شناخت جامع‌تری داشته باشد و علل شکل‌گیری مذاکرات را عمیق‌تر ببیند، می‌تواند معامله بهتری انجام دهد زیرا ارزش واقعی داشته‌های خود و طرف مقابل را بهتر درک می‌کند.
وی ادامه داد: در مذاکرات هسته‌ای اگر مسئولین امر، نگاه کامل‌تری نسبت به مفهوم دشمن و ابزار مقابله با آن داشتند، مسلما نتایج بهتری را شاهد می‌بودیم و بنا بر وعده دشمن، نقد عمل نمی‌کردند. دشمن وقتی از ابزاری نتیجه گرفت به این راحتی آن ابزار را کنار نخواهد گذاشت راه مقابله با ابزار دشمن مقاوم سازی خود در برابر آن ابزار است.
شهرآئینی گفت: نمود عینی مقابله با ابزار دشمن پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم مورد توجه بیشتر مسئولین متولی امر قرار بگیرد، متاسفانه در مذاکرات برجام نسبت به این مقولات به اندازه کافی توجه نشد و نتیجه آن را مشاهده می‌کنیم.
جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: اکنون که فصل محاسبه نتایج برجام است باید تغییر بینشی که به تغییر روش در کارگزاران دستگاه دیپلماسی منجر شده است را از بزرگترین دستاوردهای برجام بدانیم و این را مقتنم بشماریم و امیدواریم این تغییر روش که باعث تحسین رهبر انقلاب نیز شد، تداوم داشته باشد و تجربه‌ای ارزشمند  برای کنشگری در سپهر سیاست خارجه ایران باشد.
انتهای پیام/

نظر شما