نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31638  |  
تاریخ انتشار : 1396-12-03 12:27
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: در نخستین اردوی گروه جهادی شهید فایده دانشگاه آزاد اسلامی طی سه روز به بیش از 700 بیمار روستای اکبرآباد دهستان ماژان خوسف خدمات رایگان ارائه کردند.

به گزارش دانشجو پرس ، مهدی صمدی فر، مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگارخاورستان، اظهارکرد: اردوهای جهادی سال‌ها است که در کشور راه‌اندازی شده و سالانه دانشجویان زیادی برای خدمت‌رسانی به محرومین راهی این اردوها می‌شوند.
 
وی افزود: گروه جهادی شهید فایده دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند از تاریخ ۲۴ بهمن ماه سال جاری تا  ۲۷ بهمن ماه جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به روستای اکبرآباد دهستان ماژان خوسف اعزام شدند.
 
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی بیان کرد: در این اردوی جهادی گروه های تخصصی درمانی، متخصصین داخلی، زنان و زایمان، اطفال، پزشک عمومی و تیم دندانپزشکی حضور داشتند.
 
صمدی ادامه داد: در نخستین اردوی جهادی دانشگاه آزاد بیرجند که به مدت 3 روز به طول انجامید تعداد شش متخصص زنان، اطفال، داخلی، عمومی و دندانپزشکی، هشت دانشجوی دندانپزشکی به ویزیت و درمان مردم محروم پرداختند.
 
وی عنوان کرد: در این اردو  ۱۲ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به آموزش و ترویج مباحث بهداشتی، کنترل قند و فشار خون و .... پرداخته و در این منطقه خدمات رایگان ارائه دادند.
 
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: آمار خدمات پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند که در مرکز درمانی ماژان مورد پذیرش قرار گرفته بیش از 700 نفر بوده است.
 
صمدی خاطرنشان کرد: تعداد مراجعینی که نیاز به خدمات دندانپزشکی داشتند به حدود 250 نفر رسید که از این تعداد  110 نفر کشیدن دندان و 140 نفر کار ترمیم دندان را انجام دادند.
 
وی یادآورشد: تعداد بیماران دریافت کننده خدمات متخصصین زنان و زایمان، مامایی، آزمایش و سونوگرافی 92 نفر، اطفال 60 نفر و داخلی 52 نفر  و کنترل قند و فشار خون 250 نفر رسید که توسط تیم پزشکی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ویزیت و از خدمات بهره مند شدند.
 
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی تصریح کرد: علاوه بر این خدمات، توزیع بسته های بهداشتی شامل خمیردندان، مسواک، حوله و صابون بین دانش آموزان روستای اکبرآباد و حومه و هم چنین 300 بسته بهداشتی نیز اهدایی کمیته امداد استان به اهالی این روستا توسط دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند صورت گرفت.
 
صمدی، هدف از این اردوی جهادی را خدمت‌رسانی در زمینه بهداشت و درمان به مردم محروم منطقه دهستان ماژان شهرستان خوسف که دور از دسترس خدمات رفاهی و درمانی هستند، دانست.
 
انتهای پیام /

نظر شما