نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31584  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-23 17:56
مراسم فارغ التحصیلی 41 نفر از دانشجویان ایرانی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های مختلف فیلیپین همزمان با یوم الله 22 بهمن در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل برگزار شد.

به گزارش دانشجو پرس ، دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین نظام زاده نماینده ولی فقیه در انجمن های اسلامی آسیا و اقیانوسیه، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اکبری ریاست جامعه المصطفی (ص) العالمیه شعبه مانیل، محمد تنهایی سفیر ، علیرضا صادقی کنسول و محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین، حضور داشتند. 
محمد تنهایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین در این مراسم ضمن تبریک به فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاههای فیلیپین گفت:دانشجویان ایرانی با موفقیت توانسته اند در رشته های موثری مانند پزشکی و دندانپزشکی تحصیلات خود را با موفقیت به اتمام رساندند که این موضوع بیانگر هدفمندی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در فیلیپین است.

وی خطاب به فارغ التحصیلان یادآور شد: تحصیل و زندگی در خارج از کشور تجربه گرانسنگی است که با سختی به دست آمده است. باید از این تجربه در زندگی فردی و اجتماعی به نحو احسن استفاده کرد.

سفیرایران در فیلیپین با اشاره براینکه همه ایرانی ها به فرهنگ اصیل ایرانی تعلق دارند، ابرازامیدواری کرد: از این ظرفیت های علمی برای خدمت به کشور و هموطنان استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین نظام زاده نماینده ولی فقیه در انجمن های اسلامی آسیا و اقیانوسیه نیز دراین مراسم با توجه به اینکه اکثر فارغ التحصیلان در زمینه پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کرده اند به آنها یاد آور شد که در آینده به هموطنان خود که نیازمند رسیدگی و درمان میباشند تنها با رویکرد درآمد زایی نگاه نکنند و سعی کنند بعد اخلاقی را نیز در حرفه خود به کار بندند.

وی همچنین ابرازامیدواری کرد: روزی نیاز به این نباشد که دانشجویان ایرانی به علت کمبود یا نبود تجهیزات یا علم مورد نیاز به دیگر کشورها سفر کنند و رنج غربت و هزینه های مالی سنگین را متحمل شوند. 

دراین مراسم با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در فیلیپین به هر یک از فارغ التحصیلان ایرانی از دانشگاههای (USE) ، (MCU)، (Ceu) هدیه ای به رسم یادبود و یک لوح تقدیر اهدا شد. 
منبع: ایرنا

نظر شما