نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31566  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-22 14:12
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه جوانان و دانشجویان علم و فناوری را فراموش نکنند، گفت: پیشرفت کشور در گرو علم و دانش است.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی امروز در مراسم راهپیمایی مردم بیرجند با بیان اینکه اجتماع باشکوه و تماشایی 22بهمن با حضور مردان و زنان انقلابی و جوانان و نسل چهارم و سوم انقلاب و همه فرهیختگان با هر سلیقه ای مایه افتخار است، گفت: موسس عالیقدر جمهوری اسلامی این راه را پیش روی ملت ترسیم کردند.
 
وی با بیان اینکه 22بهمن یوم الله است، گفت: این روز به دلیل غلبه پیروزی ایران بر حکومت شاهنشاهی تا دندان مسلح معجزه ای بزرگ بود که به دست امام راحل و همه مردم انجام شد، گفت:  این 22بهمن همراه خود پیام ها و سخن ها دارد، گرامیداشت شهدا، تجدید میثاق با ولایت و رهبری، تاکید بر انسجام امت اسلامی پیام این حضور باشکوه است. این 22بهمن خود در هر سال جشن پیروزی و فتوحات، گشایش هایی است که به برکت انقلاب ایجاد شده است.
 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مبارزه با جریان فاسد تکفیری که امت اسلامی را تهدید می کرد و برداشتن این غده سرطانی از پیش پای امت پیروزی بزرگی است که به نام سلحشوران حزب الله ثبت شده که باید بابت ان از خداوند تشکر کرد، گفت: این غده سرطانی با دست توانای رزمندگان از پیش رو برداشته شد.
 
رئیسی گفت: جشن 22 بهمن امسال بدلیل مسائل اخیر در کشور و پیروزی ملت بر فتنه گرانی که می خواستند مردم را نسبت به انقلاب ناامید کنند و کارآمدی نظام را زیر سوال ببرند، جای شکردارد که با حضور و بصیرت مردم نقش بر اب شد.
 
وی با بیان اینکه 22بهمن بیان خاطرات و انچه از پیروزی هایی که نصیب کشور شد فقط نیست؛ بلکه هر سال همراه با گشایش و پیروزی های بزرگ ملی و فراملی است که نصیب جبهه اسلامی شده است، گفت: خداوند فرموده ما شما را امت قرار دادیم؛ امت چند ویژگی دارد، اول هدفدار بودن، دوم حرکت و پویایی است، هیچ زمان امت از حرکت باز نمی ایستد.
 
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه اسلامی ما عنصر پویایی دارد، گفت: امت هیچ زمان متوقف نمی شود و عقب گرد هم نداریم، به هیچ عنوان به عقب بر نمی گردیم.
 
رئیسی با بیان اینکه امت اسلامی به پیش می رود و نه عقب گرد دارد و نه توقف؛ هر سال پیام 22بهمن به پیش رفتن و دستاوردهای جدید انقلاب برای نظام و امت اسلامی است، افزود: امروز آنچه در این چهل سال انقلاب نصیب ملت شده است، آنقدر عظیم است که با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست، نعمت ولایت از جمله اینها است، خداوند برای نعمت ولایت بر ما نعمت گذاشته است در حالی که در مورد سایر نعمت ها منت نگذاشته است، خداوند فرموده ما اراده کردیم منت بگذاریم به خاطر نعمت ولایت.
 
وی گفت: سومین عنصر امت داشتن امام و مقتدا است که بسیار در جهت رساندن امت به هدف بزرگ تعیین کننده است؛ امام بزرگوار ما در کشور کار بزرگ و بی نظیری انجام داد، اولین اقدام احیای اسلام بود.
 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دیگر کاربزرگ  امام راحل خاتمه دادن به رژیم پهلوی بود که جنایت‌های زیادی کرد و کشور را عرصه حضور بسیاری از خارجی ها قرار داده بود، گفت: قبل از انقلاب یک سرباز امریکایی و اسراییلی بر تمام کشور حکمرانی می کرد و کسی جرات نداشت به او چیزی بگوید.
 
رئیسی با اشاره به اینکه جوانان این را باید بدانند که دمیدن روح عزت در مسلیمن از برکات انقلاب بود، گفت: امروز دین را برخی ها امری شخصی معرفی می کنند اما باور امام و رهبر و روشنفکران حقیقی این نبوده، دین برای همه مشکلات و سوالات ملت در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پاسخ دارد.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از کسانی که مسلمان اند می گویند که مگر می شود با دین جامعه را به سعادت رساند، این خحرف غلط است چراکه امروز پیروزی های ملت به برکت اسلام و همین خون شهدا حاصل شده است، گفت: 22بهمن در بین ملت خودباوری و غرور ایجاد کرد، امام خودباوری را در ملت احیا کردند و در مقابل تفکری که نجات را در دست خارجی ها می دانست، فرهنگ ما می توانیم را احیا کرد.
 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شعار ما در همه عرصه ها « ما می توانیم» است، گفت: مگر می تواند ملتی که دارای این میزان از ذخار خدادادی و نیروی انسانی جوان و متخصص در کشور است مشکل داشته باشد؟اگر مشکلی است به خاطر کسانی است که در پیشرفت کشور را در خارج می بینند، اما رهبری فرمودند که اقتصاد مقاومتی باید پیاده سازی شود.
 
رئیسی با بیان اینکه از روز اول انقلاب هر جا به گفتمان امام و رهبری عمل شده و روحیه بسیجی برکارها حاکم بوده، موفقیت را در پی داشته است، گفت: در هر جا برخی از دست اندرکاران از گفتمان و نگاه امام راحل و رهبر انقلاب زاویه گرفتند مشکل ایجاد شد.
 
وی با بیان اینکه مشکلات ما جایی است که نگاه مسئولان با نگاه ولایت زاویه دارد، گفت: همه مشکلات به دلیل زاویه داشتن با ولایت است.
 
تولیت ‌آستان قدس رضوی افزود: غالب شدن نگاه رهبری بر همه شئونات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی کشور می تواند حل کنند مشکلات جامعه باشد، چراکه سخن ولایت سخن دین است و خواست او خواست مردم است.
 
رئیسی با بیان اینکه امروز توانمندترین، بصیرترین و آگاه و دلسوزترین شخصیت به ملت، مقام معظم رهبری هستند، اظهارداشت: سخن مقام معظم رهبری سخن همه ملت است.
 
تولیت ‌آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر باید به گفتمان ولایت پایبند بود، افزود: در این زمینه باید وحدت و انسجام ملی حفظ شود چراکه دشمن بدنبال ایجاد تفرقه در کشور است.
 

نظر شما