نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31561  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-21 18:44
نماینده بسیج اساتید خراسان جنوبی گفت: تا زمانی که بین سازمانهای دولتی، بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و عموم مردم فاصله باشد برنامه های ما منجر به تحول نخواهد شد.

به گزارش دانشجو پرس، محمد حسین رخشانی امروز ( 21 بهمن) در  دیدار صمیمی تولیت آستان قدس رضوی با دانشجویان و دانشگاهیان فرهیخته و خادمیاران آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی اظهار کرد: سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال رو به پایان است اما همچنان شاهد مشکلات اساسی در این حوزه هستیم و هرچند اقدامات انجام شده اما میزان رشد و بهبود به اندازه ای نبوده که مشکلات اساسی را برطرف کند.
 
وی با بیان اینکه بسیج اساتید خراسان جنوبی سال گذشته طرح علمی تدوین تولید و اشتغال و صادرات در فضای اقتصاد مقاومتی را انجام داد، گفت: تمرکز و تلاش همه بخش‌ها و افراد روی پتانسیل استان و به دور از گرایش های فکری و سیاسی باید باشد.
 
نماینده بسیج اساتید خراسان جنوبی ادامه داد: تا زمانی که بین سازمانهای دولتی، بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و عموم مردم فاصله باشد برنامه های ما منجر به تحول نخواهد شد.
 
رخشانی با اشاره به اینکه در استان خراسان جنوبی پتانسیل های گوناگونی و بی نظیری در  زمینه کشاورزی، معادن و گردشگری وجود دارد، گفت: انتظار است همه بخش‌ها با هم در این زمینه فعالیت کنند و تمرکز داشته باشند اما به صورت مشارکتی کارها انجام نمی‌شود.
 
وی بر انجام کارهای فرهنگی در زمینه فعالیتهای اقتصادی تاکید کرد و بیان داشت: در این زمینه کارهای بسیاری انجام می شود بدون اینکه زیرساخت فرهنگی آن را آماده کنیم و به عنوان مثال در حال حاضر پنج برابر بودجه جاری کشورپول در دست مردم است که باید با ابتدا با انجام کارهای فرهنگی سرمایه‌های مردمی جذب و هدایت شود.
 
نماینده بسیج اساتید خراسان جنوبی ادامه داد: الگوی مصرف باید نهادینه شود و باید زیرساختهای فرهنگی آن فراهم کنیم و زمانی که زیرساخت ها فراهم شود شاهد اثربخشی برنامه‌ها نیز خواهیم بود.
 
رخشانی گفت:  نبود شبکه ریلی، بحث بزرگراه، ضعف زیرساختهای ارتباطی، مهاجرت بخصوص در نوار مرزی، ضعف در برنامه‌های ناوگان هوایی، فقدان کنسولگری کشورهای همسایه بخصوص افغانستان، بهره وری پایین در بخش معدن از جمله مشکلات استان خراسان جنوبی عنوان کرد.
 
وی در پایان پیشنهاد داد: مسئولان به صورت فصلی جلساتی در زمینه معدن، محصولات استراتژیک کشاورزی و بخش خدمات در استان برگزار کنند.
 
شبستان/ 

نظر شما