نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31526  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-17 09:08
همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، سومین محفل انس با قرآن همراه با تفسیر و تدبر در قرآن توسط دکتر بهنام پژوهشگر و حافظ کل قرآن و غبار روبی گلزار شهداء گمنام دانشگاه برگزار شد.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی(مفدا)، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، سومین محفل انس با قرآن همراه با تفسیر و تدبر در قرآن توسط دکتر بهنام پژوهشگر و حافظ کل قرآن و غبار روبی گلزار شهداء گمنام دانشگاه برگزار شد.

طبق روال هفته های گذشته، دو حزب از قرآن (بخش اول جزء دوم) تلاوت و در ادامه معنی و تفسیر آیات ۹۸ تا ۱۱۰ سوره کهف توسط دکتر بهنام جهت تدبر و عمل به کتاب وحی الهی ذکر شد.
 


حافظ کل قرآن در این نشست بیان داشت: از انسان هایی با طرز فکر غیردینی و پوسیده نمی توان انتظار رفتار اسلامی داشت که از کوزه همان برون تراود که در اوست . دین اسلام دینی است که افراط و تفریط را منع می کند و تند روی و تندخویی یا از سستی و کاهلی انسان ها را باز می دارد " . 


دکتر بهنام در تفسیر آیات مذکور گفت: منظور از زیانکاران همان مشرکین هستند که نه در زندگی دنیا از اعمال خود بهره گرفتند و نه در آخرت به بهره خواهند رسید .
 
 
وی در تبیین این آیات گفت: کلمه فردوس به معنی باغ انگور و نخل است و وقتی کلمه نزل همراه فردوس می آید از آن جهت است که نعمات اخروی پس از دوزخ قابل وصف نیست.


 وی ادامه داد: خداوند برای نشان دادن وسعت کلمات خود گفته است اگر دریاها مرکب باشند و با آن کلمات خدا را بنویسیم آب دریا ها تمام می شود و اگر دریاهای دیگری فراهم آوریم آنها نیز پایان خواهد یافت اما تمام کلمات الهی نوشته نخواهد شد. 

 
دکتر بهنام در پایان نیز خاطرنشان کرد: پیامبر خدا نیز مانند سایر مردمان یک بشر بوده است اما بعد انسانی و معنوی او بالاتر از بقیه بوده که برای امر وحی و پیغمبری بوده است . 
 
 
 
 
 
 پایان بخش این مراسم ادای احترام به مقام شامخ شهدا گمنام دانشگاه با قرائت فاتحه و غبار روبی گلزار شهداء بود.
 

 

نظر شما