نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31510  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-12 09:18
جمعی از فرزندان شهدای خراسان‌جنوبی در نامه ای سرگشاده، ادعای یک شخصی درباره شهدا را محکوم کرده و نسبت به درج این مطلبی در یکی از روزنامه های محلی واکنش نشان دادند.

به گزارش دانشجو پرس، حضرت امام خامنه‌ای:«انگیزه‌های بسیار شدیدی وجود دارد که یاد شهدا را به فراموشی بسپارند؛ جلوه‌های کاذب و عظمتهای دروغین را مطرح کنند تا عظمتهای واقعی از یادها برود. کنگره‌های بزرگداشت شهدا در سراسر کشور، پادزهر آن حرکت مسمومی است که انجام میدهند.»   30/7/96
ما جمعي از يادگاران شهيدان شاهد دفاع مقدس در ابتداي این مطلب  خود شايسته دانستيم که به نام و ياد پدرانمان تبرک جوييم و نيز برلزوم سلوک برنهج و مشي آن عزيزان به خود و همه جامعه تذکري ولو مکرر دهيم. بي ترديد امن و آرامش امروز جز باگذشتن آن غيرتمندان سروقامت از امن و آرامش خود میسور نمي گشت و يقيناً امروز هر منصفي بر اين حقيقت اذعان و اشراف دارد.
 
پدرانمان با تأسي بر منهج قويم سيدناالشهيد، حضرت اباعبدالله علیه السلام، نداي "هل من معين" حسين زمان را لبيک گفتند و چشم بر راحت و جيفه دنيا بستند تا آن امام سفرکرده امت، سرافراز باشد به بودن درکنار ملتی بهتراز امت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و اين بلوغ را به يقين پاداشي جز شهادت و نظر به وجه الله نبود ؛ گوارايشان.
 
در آستانه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دهه مبارک فجر روزنامه محلی آوای خراسان جنوبی مورخ 11/11/96 مطلبی به چاپ می رسد که می توان گفت با هدف تخریب نمادها و ارزش های انقلاب است یا با غرض یا از سر مرض وقتی به نقل از فردی مطلبی در روزنامه ای نشر پیدا می کند و به عنوان تیتر تایید می شود خود محلی برای تفکر است به کجا می رویم که در روزنامه محلی خراسان جنوبی به ارزش های انقلاب از سمت یک مسئول موسسه فرهنگی حمله می شود یا این فرد نمی داند یا خود را به نادانی زده.
 
شهدا مایه فخر کشور و مدال ارزشمند استقلال و آزادی هستند نه فقط در ایران که تمام دنیا، وقتی کنسل شدن یا به تعویق افتادن یک آوازه خوانی ،کنسرت که بماند چقدر با اهداف انقلاب همخوانی دارد بعلت شهادت این والاترین هنر آدمی می شود مایه اعتراض یک شخص به اصطلاح فرهنگی ، معلوم است که هیچ فهمی از فرهنگ انقلاب اسلامی برای این فرد اتفاق نیوفتاده است و آن وقت افتخار نصب تمثال شهدا این نماد های افتخار انسانی و اسلامی می شود نماد آرامستان.
این تذهبون....
 
ادعای این که فقط در شهرو استان ما تمثال شهدا به عنوان افتخار در ورودی شهرها نصب شده یا ندیده اید یا کور بوده اید که در تمام شهرهای ایران اسلامی همه این گونه اند مردم همه کشور به شهدایشان افتخار می کنند، در ورودی شهرهایی مانند اصفهان بهترین امکان های ورودی شهر و سطح شهرشان برای شهداست اما در اینجا فردی که مدعی کار فرهنگی است هنوز با فرهنگ اسلامی که مورد دلخواه و احترام مردم است و مسیر حی این خطه از جهان است و از بدیهیات فرهنگی است آشنا نیست.
 
چگونه به این شخص یا اشخاص اجازه فعالیت داده شده همانطور که امام خامنه ای فرمودند امروز دست هایی در کار است که فرهنگ ایثار و شهادت را کمرنگ کنند ما فرزندان شاهد استان خراسان جنوبی اعلام می کنیم باعنايت به رهنمود و نصیحت پدرانه امام عزيز امت ، حضرت آيت الله العظمی خامنه اي«دامت برکاته» به فرزندان شاهد در آذرماه 95 که فرمودند: "درمیدان‌های اجتماعی به صورت مهاجم وارد شوید نه مدافع/ این یادتان باشد. " به تاسی از پدرانمان و پشت سر اماممان دست ها و قلم هایی را که بخواهد با فرهنگ انقلابی مردم ایران اسلامی در افتد خواهیم شکست و شایسته است مسئولین فرهنگی استان در پاسخ به مطالب ذکر شده لغو فعالیت فرهنگی این اشخاص که با شهدا مقابله می کنند را مطالبه عمومی بدانند.
 
جمعی از فرزندان شهدای خراسان جنوبی
انتهای پیام/

نظر شما