نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31439  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-26 22:13
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش برای جذب دانشجویان کشورهای مسلمان و تبادل دانشجو با دانشگاه های معتبر جهان را از اولویت های اساسی این مجموعه دانشگاهی برشمرد.

به گزارش دانشجو پرس فرهاد رهبر در مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، دیگر اولویت این حوزه را توسعه کمی و کیفی به صورت مستمر دانست.
وی در این مراسم که با حضور ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه برگزار شد، ضمن تشکر از خدمات حسین ابراهیمی مدیرکل سابق بین الملل دانشگاه، گفت: خدمات بسیار ارزنده‌ای توسط وی و با همکاری کارکنان این حوزه انجام شد که به خوبی نشان دهنده موفقیت کار تیمی و جمعی در دانشگاه است.
رهبر با خیرمقدم به علیرضا شیخ عطار، مدیرکل جدید امور بین الملل دانشگاه آزاد اظهار داشت: با توجه به سوابق وی در امور بین الملل، قطعاً تحولی جدی در حوزه بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد خواهد شد که این امر را مرهون دعوت ولایتی از شیخ عطار برای حضور در دانشگاه آزاد هستیم.
وی با بیان اینکه با حضور شیخ عطار باید توقع رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه درخصوص امور بین الملل تحقق پیدا کند، گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان انتظار می رود که بتواند در ایران و جهان نقش‌آفرینی کند و باید با برنامه‌ریزی در حوزه بین الملل، این مهم برآورده شود.
وی با اشاره به تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد افزود: اکنون حدود 10هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که این تعداد باید با سیاست‌گذاری ها و برنامه‌ریزی‌های درست افزایش پیدا کرده تا به رقمی در شأن دانشگاه آزاد اسلامی برسد که بدون شک در یک برنامه‌ریزی بلندمدت این رقم افزایش خواهد یافت.
رهبر با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد دارای پتانسیلی است که دیگر دانشگاه ها از این پتانسیل برخوردار نیستند، گفت: کشورهای همسایه و مسلمان دارای جمعیتی هستند که ما برنامه‌ریزی لازم برای جذب، آموزش و تربیت کادر این جمعیت انجام نداده‌ایم، بنابراین تربیت کادر کشورهای همسایه می تواند در سطح ملی نیز در کشور مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه اولین هدف دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه بین الملل، توسعه کمی و کیفی به صورت مستمر است، گفت: برنامه‌ریزی برای این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد، همچنین برای جذب جمعیت دانشجویی کشورهای مسلمان و همسایه مانند عراق، سوریه، لبنان و جمهوری آذربایجان باید تلاش بیشتری صورت گیرد و در اهداف بعدی، برای کشورهای مسلمان سایر نقاط جهان برنامه‌ریزی صورت گیرد.

** پتانسیل دانشگاه آزاد باید در خدمت تمام مسلمانان جهان باشد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پتانسیل این دانشگاه باید در خدمت تمامی مسلمانان جهان قرار گیرد و این موضوع در دستور کار دانشگاه است.
وی با تاکید بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه و تبدیل تفاهم‌نامه به قرارداد با دانشگاه های معتبر دنیا، تصریح کرد: عملیاتی کردن تفاهم‌نامه ها باید در اسرع وقت انجام شود و از جمله مسائلی که می توان با دانشگاه های معتبر دنیا به آن توجه کرد، موضوع تبادل دانشجو است.
وی افزود: اگر بخواهیم در مرز علمی دنیا باقی بمانیم، نیاز به ارتباط با دانشگاه های معتبر دنیا داریم به همین دلیل باید به سمت امضای تفاهم‌نامه با این دانشگاه ها پیش رویم تا دانشگاه آزاد بتواند رتبه خود در عرصه علمی را حفظ کند.
رهبر با بیان اینکه انجام قراردادهای تحقیقاتی مشترک نیز باید موضوع تفاهم‌نامه ها قرار گیرد، گفت: می توانیم از توان، پتانسیل، نیروی انسانی، آزمایشگاه ها و سایر امکانات دانشگاه های معتبر دنیا و بالعکس بهره‌مند شویم تا دانشگاه آزاد بتواند در راستای پیشبرد علم نیز پیشقدم باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اعزام دانشجو در مقطع دکتری برای مدت زمان کوتاه و اجرای دوره های مشترک در تمامی مقاطع نیز ازجمله بندهایی است که می تواند در قالب تفاهم‌نامه و سپس قرارداد عملیاتی به تحقق اهداف دانشگاه کمک کند. 
منبع: ایرنا

نظر شما