نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31425  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-25 21:51
مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه۳۶۰ نفر در زندان های خراسان جنوبی تحصیل می کنند، گفت: از این تعداد ۲۳۰ نفر سوادآموز در دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم در مراکز یادگیری و یاددهی زندان ها هستند.

به گزارش دانشجو پرس علی هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲۳۰ نفر سوادآموز در دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم در مراکز یادگیری و یاددهی زندان ها هستند.

وی بیان کرد: همچنین ۱۳۰ نفر در دبیرستان بزرگسالان و هنرستان کار و دانش تربیت در زندان مرکزی بیرجند مشغول ادامه تحصیل هستند.

 

وی گفت: در راستای برنامه های حقوق شهروندی در زندان های استان زمینه تحصیل برای زندانیان بازمانده از تحصیل از نهضت تا دانشگاه فراهم است و مددجویان در هر مقطع تحصیلی می توانند ادامه تحصیل دهند.

 

مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۱ مددجو در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ موفق به اخذ مدرک دیپلم در رشته های جوشکاری، برق، خیاطی لباس مردانه و تعمیر خودرو شده اند.

 

وی افزود: برگزاری آزمون متفرقه پنجم ابتدایی برای همه زندانیان واجد شرایط در سال برگزار می شود تا زندانیان بتوانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند.

نظر شما