نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31408  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-24 14:22
رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تکذیب کرد
هیچ گونه نرم افزاری مبنی بر دسترسی به پرونده الکترونیک سلامت شهروندان وجود ندارد
رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان اینکه هیچگونه نرم افزاری مبني بر دسترسي به پرونده الکترونيک سلامت کشوري وجود ندارد، تاکيد کرد: شهروندان در استفاده از سامانه ها و نرم افزارها بايد دقت کنند، چرا که مسئوليت ارسال اطلاعات شخصي سلامتي شان و هرگونه خدمات درخواستي از سامانه هاي شرکت هاي خصوصي برعهده خودشان است، البته وزارت بهداشت در موارد نياز به ورود نظارتي، تذكرات لازم را به شركت هاي متخلف خواهد داد.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از گزارش وبدا، چندیست پیامک هایی مبنی بر نصب نرم افزار دسترسی به پرونده الکترونیک سلامت برای مردم ارسال مي شود که به ابهامات و سوالاتي از طرف شهروندان منجر شده است، در اين راستا رييس دفتر مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت توضيحاتي ارائه داده است.

 

دکتر سید محمود تارا درگفت و گو با وبدا درخصوص شفاف سازی این موضوع توضیح داد: وزارت بهداشت به سازمان، ارگان و یا احدی از اشخاص حقیقی و یا حقوقي هيچ گونه دسترسي به پرونده الکترونيک سلامت نداده است.
وی افزود: شرکت های خصوصی و یا شرکت های تامین کننده نرم افزارهای حوزه سلامت ممکن است براساس سرویس های ارزش افزوده به صورت موردي در قالب نرم افزارها اقدام به خدمات موردي اطلاعات سلامت کنند.
وی با تاکید بر اینکه اینگونه نرم افزارهای خصوصی و شخصی حوزه سلامت با بحث سامانه و پرونده الکترونیک سلامت شهروندان تفاوت زیادي داشته و ربطي به آن ندارند، توضيح داد: نرم افزارهاي پرونده سلامت شخصي براساس توافق بين شهروندان و شرکت ها و استارت آپ هاي سلامت و درصورت اخذ رضايت کامل از شهروندان خدمت ارائه مي دهند.
رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان تصریح کرد: شهروندان در استفاده از این نوع سامانه ها و موارد مشابه باید دقت کنند، چراکه مسئوليت ارسال اطلاعات شخصي سلامتي شان و هرگونه خدمات درخواستي برعهده خودشان است؛ اين شهروندان بايد کليه مراحل اعتبارسنجي و اطمينان از هويت نرم افزارها و سامانه ها را حتما چک کنند، البته وزارت بهداشت در موارد نياز به ورود نظارتي، تذکرات لازم را به شرکت هاي متخلف خواهد داد.
 

نظر شما