نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31389  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-18 19:40
مدیر هسته گزینش دانشگاه در این نشست به ارائه گزارش عملکرد این حوزه پرداخت و گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ پرونده تشکیل شده در گزینش داریم و همچنین بيش از ۲۵۰۰ پرونده نيابتي نيز از دانشگاه هاي ديگر در گزينش تشکبل شده است.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر کاظم قائمی به همراه جمعی از مدیران حوزه ریاست به مناسبت سالروز تاسیس گزینش روز شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ به هسته گزینش دانشگاه رفت.

دکتر قائمی رئیس دانشگاه در این دیدار از تلاش ها و زحمت های مدیر هسته گزینش و همکاران این حوزه تشکر و قدردانی و براي يکايک اين افراد آرزوي موفقيت و سربلندي کرد و گفت: بايد از فرصت خدمت و مسئوليتي که دراختيار ما قرار گرفته است به بهترين نحو براي خدمت به مردم عزيز اين منطقه استفاده ببريم
مدیر هسته گزینش در این نشست به ارائه گزارش عملکرد این حوزه پرداخت و گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ پرونده تشکیل شده در گزینش داریم و همچنین بيش از ۲۵۰۰ پرونده نيابتي نيز از دانشگاه هاي ديگر در گزينش تشکبل شده است.
دکتر دستجردی تعداد پرونده های جاری را ۴۹۰ عدد اعلام کرد و گفت: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۸۱۳ ابلاغ رای مثبت، ۲۳ رای منفی و در سال ۹۶ تا به الان ۱۲۳۶ ابلاغ رای مثبت و ۱۳ رای منفی داشته ايم.

وی با بیان اینکه تعداد معرفی شده های به گزینش امسال نسبت به سال گذشته حدود دو برابر بوده است گفت:تعداد ۳۳۴ پرونده جدید در سال ۹۵ و در سال ۹۶ تعداد ۶۸۳ مورد جدید تشکیل شده است

مدیر هسته گزینش دانشگاه اضافه کرد: تعداد تبدیل وضعیت در سال ۹۵ را ۲۷۲ نفر و در سال ۹۶ تعداد ۴۲۵ مورد داشته ایم 

دکتر دستجردی در این نشست از حضور رئیس دانشگاه و مجموعه هیئت همراه وی برای بازدید و دیدار با کارکنان هسته تشکر و قدردانی کرد و گفت:اميدواريم مجموعه هسته گزينش، بتواند خدمتگزاران خوبي به دانشگاه و مردم باشد.
 
 
 
 
همچنین در حاشیه این نشست مدیر هسته گزینش دانشگاه در گفت و گو با پایگاه خبری اطلاع رسانی دانشگاه؛ با بیان اينکه پانزدهم دي ماه هر سال يادآور فرمان حضرت امام راحل در سال ۱۳۶۱ مبني بر تشکيل هسته هاي گزينش به شيوه و روش هاي بسيارمناسب و متناسب با شان و منزلت داوطلبين به دستگاه هاي اداري دولت است و با اشاره به روش هاي گزينش قبل از سال ۶۱ تاکيد کرد: حضرت امام راحل با يک بينش بسيار عميق، وسيع و جامع دستور تشکيل هسته هاي گزينش را صادر کردند، تا با روش هايي نوين و حفظ کرامت انساني در اين هسته ها و انتخاب افراد صالح و مناسب، خدمت رساني مطلوب و بهتر به مردم صورت بگيرد.

دکتر رضا دستجردی با اظهار اینکه نیروهای صالح و شایسته در دستگاه های اداری منجر به رضایتمندی مردم و برعکس نيروهاي ناشايست مي توانند زمينه هاي نارضايتي مردم را فراهم کنند اضافه کرد: اين يک بينش بنيادي است، آدمي که وارد گزينش مي شود، داراي شايستگي ها و صلاحيت هاي اعتقادي، اخلاقي و رفتاري مناسب باشد.

وی با بیان اینکه هر عقل سلیمی می پذیرد که بهترین ها را انتخاب کند خاطرنشان کرد: انتخاب بهترین ها، اثرات مطلوبي در روند و فرآيند زندگي دارد و خواهد داشت.

مدیر هسته گزینش دانشگاه، با تاکید بر اینکه گزینش ها را یک مسیر ورودی برای انتخاب آدم هاي بهتر به منظور خدمت رساني بهتر مي دانم اضافه کرد: نگاه برخي مردم به گزينش اينگونه است که انگار فقط به مسائل ظاهري افراد پرداخته مي شود و گاهي نيز برخي نگرش منفي دارند که گزينش جايي است که براي افراد گير ايجاد مي شود که چنين نگاهي صحيح نيست.

دکتر دستجردی با اعلام اینکه هسته گزینش دانشگاه در پانزدهم دی ماه سال ۱۳۸۳ تشکیل شده است گفت: قبل از این زمان، گزینش دانشگاه وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود و باید براي طي مراحل گزينش به اين دانشگاه مراجعه مي نمودند.

وی با بیان اینکه شروع گزینش نیروی انسانی در دستگاه با معرفی واحدهای رسمي دستگاه است گفت: در حال حاضر دو معاونت توسعه مديريت و منابع و معاونت بهداشتي مي توانند به صورت کتبي نيرو معرفي کنند

مدیر هسته گزینش دانشگاه با بیان اینکه از داوطلبین استخدامی درخواست می کنم که بلافاصله پس از  معرفی کتبی همراه با مدارک لازم به گزينش مراجعه نمايند گفت: از زماني که افراد معرفي مي شوند فرصت قانوني ( ۸۹ روزه) شروع مي شود که استعلام ها و بررسي هاي لازم از محل سکونت قبلي و فعلي، از محل هاي تحصيل و کاري فرد انجام، پرونده تكميل و پس از مصاحبه، آخرين مرحله صدور راي انجام مي شود.
دکتر دستجردی با بیان اینکه هر فردی که از دستگاه حقوق می گیرد نمی تواند بدون گزینش در دستگاه کار کند گفت: هر فردی که بدون طي فرآيند گزينش در دستگاه باشد، پرداخت حقوق به آنها ممنوع و خلاف مقررات مي باشد.

وی با بیان اینکه افرادی که وضعیت استخدام آنها، رسمی قطعی می شود از شمول قانون گزینش خارج مي گردنداضافه کرد: نيروهاي شرکتي، قراردادي، پيماني، رسمي آزمايشي سالي يکبار يک بررسي معمولي و هر سه سال يکبار يک بررسي جامع انجام مي شود

مدیر هسته گزینش دانشگاه با بیان اینکه برای تبدیل وضعیت، نیروی انساني مي بايست افراد را ۶ ماه قبل از انقضاي فرصت قانوني به گزينش معرفي کنند گفت: بررسي جامع انجام مي شود و واحد مربوطه رضايت از عملکرد کارکنان را اعلام کند و پس از بررسي صلاحيت هاي عمومي اگر مشکلي وجود نداشته باشد، تبديل وضعيت صورت مي گيرد.

دکتر دستجردی با اعلام اینکه تعداد مواردی که در مراحل استخدامی دچار مشکل باشند کم است گفت: اگر فردی در مرحله رسمی آزمایشی باشد و رفتارش نامناسب و واحد مربوطه از عملکردش رضایت نداشته باشد، طبق قانون در همان مرحله نگه داشته و يا به يک مرحله قبلتر برمي گردد.

وی توصیه کرد: همکارانی که در دستگاه هستند، نیروهایی دلسوز به مردم و مسئولیت پذیر باشند

مدیر هسته گزینشی با بیان اینکه بهترین خاطراتم مربوط به داوطلبین و همکارانی است که گاهی بر اثر غفلت يا ناآگاهي دچار مشکلي مي شوند و بعد از يک تذکر يا ارشاد به کار برميگردند، نيروهاي بسيار خوبي براي دستگاه بوده و مي شوند  و خوشحالم که بجاي اينکه نان كسي قطع شود، توانسته ايم زمينه ساز اصلاح و بهبود آنان شود گفت: مواردي نيز كه اصلاح نشده اند و با دستگاه تسويه و حقوق آنان قطع مي شود و ممكن است شرمنده همسر وفرزندان خود شوند، تا مدت هاي زيادي برايم اذيت كننده است و فكر اينكه اين آدم شايد در جواب خواسته فرزندش براي خريد دفتر، كتاب و... بگويد پدر ديگر حقوقي ندارد تلخ است.

دکتردستجردی با بیان اینکه از همکاران میخواهم که خداوند را در تمام احوالات ناظر بر کار خود ببیند، و کار خیر یا ناصواب ما پیش خدا گم نمی شود گفت: سعي کنيم تا زماني که کار مي كنيم، لقمه ناني كه به خانه و خانواده مي بريم حلال باشد، براي مردم صادقانه و بي منت خدمت كنيم و اگر حقوق ما كه روز اول خوشحال بوديم كم باشد، سهل انگاري نكنيم

وی با بیان اینکه ما خدمتگزار و خادم مردم هستیم گفت: باید کاملا محترمانه، متواضعانه و بسیار خوش اخلاق با مردم برخورد کنیم

دکتر دستجردی در پایان با بیان اینکه، کارکنان باید با شرح وظایف هر واحد آشنایی داشته باشند گفت: همکاران و مراجعین مي توانند براي آشنايي با آيين نامه ها، مراحل گزينش و آشنايي بيشتر با اين واحد به سايت هسته گزينش به آدرس http://gozinesh.bums.ac.ir/  مراجعه نمايند.

 

نظر شما