نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31377  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-16 13:16
نماینده بسیج دانشجویی:
امروز زمان وحدت و کمک به مسئولان است
نماینده بسیج دانشجویی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه امروز زمان وحدت و کمک به مسئولان است، گفت: وحدت حول امام جامعه تعبیر می شود بنابر این همه اقشار، نخبگان، دانشگاهیان و مسئولان که دل در گرو نظام دارند را به تفکر در این خصوص دعوت می کنم.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از ایرنا، علی کیانی نماینده بسیج دانشجویی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، مواضع تشکل متبوعش در خصوص حوادث اخیر را با چند پرسش آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه باید چند سوال اصلی را مطرح کنیم، گفت: عدالت اجتماعی مورد نظر انقلاب اسلامی چه شد؟ تامین دنیا و آخرت مردم که از اصول اولیه انقلاب بود کی محقق می شود؟ استقلال کامل فرهنگ و اقتصاد کی محقق می شود؟ روش های بدنه نظام ما کی اسلامی می شود؟ 
وی در ادامه به منابع طبیعی و خدادادی و همچنین جوانان تحصیل کرده اشاره کرد و افزود: آیا راهی برای برون رفت از مشکلات وجود ندارد؟ مردم ما مشکلاتی دارند که هر وقت می خواهند آن ها را بگویند چون با سوءاستفاده دشمنان مواجه می شوند نجیبانه طرح مشکلات را برای آینده می گذارند، اما آیا مسئولین نباید خودشان فکری به حال مشکلات مردم کنند؟ 
نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب به واسطه وجود و حضور امام خمینی (ره) پایه اصلی عدالت اجتماعی در کشور ایجاد شد، ادامه داد: چرا نتوانستیم آن را حفظ کنیم؟ کی قرار است به درجات بالای پیشرفت و عدالت برسیم؟ علیرغم مشکلاتی که دشمنان انقلاب، جنگ تحمیلی و تهاجم فرهنگی ایجاد کرده اند، مشکلاتی هم در داخل کشور وجود دارد. 
کیانی افزود: عده ای از همراهی با امام (ره) خسته شده اند و انحرافاتی در آن ها ایجاد شد، این نشان از سست عنصری آن ها بود. آن ها خسته بودند و مردم را هم خسته خواندند اما مردم خسته نیستند، بلکه گله مند هستند. این عده هم آن هایی هستند که وقتی جوانان مردم در جبهه و جنگ بودند، فرزندشان را به خارج می فرستادند البته کوره داغ جنگ و عظمت امام (ره) خیلی اجازه بروز و ظهور چنین وضعیتی را به آن ها نمی داد. 
این فعال دانشجویی با طرح این سوال که چگونه در جنگ پیروز شدیم، گفت: آیا نمی شد که انقلاب اسلامی ظرف 10 سال به همه قله ها برسد؟ مشکل کجا بوده است. 
وی با بیان اینکه مشکل خصوصی سازی، مناطق آزاد، اتاق بازرگانی، آقازادگی، ژن خوب، آی کیو بالا و سلبریتی هایی هستند که همنوا با دشمنان پیش می روند، افزود: مسئولان بدانند این خوی اشرافی گری، پاسخگویی را کم می کند. برخی دل به آمریکا داده اند. ملت بارها و بارها بر سر این موضوعات مثل قرارداد سعدآباد و برجام هزینه داده است؛ تجربه کردن خوب است اما ایجاد همه سختی ها به عهده کیست. 
وی خطاب به برخی مسئولان گفت: باید زندگی تان را به زندگی مردم نزدیک کنید، مثل امام جماران نشین که حتی اجازه گچ کاری حسینیه را هم نمی داد. اگر نمی توانید، بروید به دنبال کار خصوصی تان باشید. 
کیانی در پایان با تاکید بر اینکه امروز زمان وحدت و کمک به مسئولین است، خاطرنشان کرد: وحدت حول امام جامعه تعبیر می شود. همه اقشار، نخبگان، دانشگاهیان و مسئولین را که دل در گرو نظام دارند را به تفکر در خصوص موضوعات مطرح شده دعوت می کنم.

***فضای مجازی در روح انسان اثر می گذارد
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی نیز به عنوان دومین سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ادامه بحث در مورد سبک زندگی دانشمندان اسلامی را با ذکر احوالات سید جمال الدین گلپایگانی مرجع تقلید و از عرفای شیعه در قرن سیزدهم هجری قمری پی گرفت.
وی در مورد این مرجع تقلید گفت: سیدجمال الدین گلپایگانی به رغم سختی زیاد در زندگی و از دست دادن پدر در 9 سالگی؛ اهتمام به یادگیری دروس اسلامی داشت و 21 اثر علمی از وی باقی مانده است.
حجه الاسلام معین شیرازی افزود: این مرجع تقلید به قدری فروتن بود که وقتی امکانات مرجعیت در اختیارش بود کتاب های خود را منتشر نمی کرد. 
وی با تاکید بر تاثیر لقمه حلال و حرام در زندگی انسان گفت: بزرگان اهل تذهیب نفس و علمای اخلاق دو چیز را بسیار در زندگی انسان موثر می دانند؛ غذا و خوراک و مجالس و معاشر انسان.
حجه الاسلام معین شیرازی تاکید کرد: در گذشته انسان یا با افراد مجالست داشت یا کتاب های بزرگان را مطالعه می کرد و از این طریق با آنها آشنا می شد؛ اما در زمان ما خیلی مساله دقیق شده است. باز کردن صفحه های مجازی دیگران یعنی معاشرت با آنها و دیدن عکس و فیلم از زندگی افراد یعنی وارد شدن در مجلس آنها و معاشرت با آنها و این در روح انسان اثر می گذارد.

** میثم مطیعی: مردم اجازه نخواهند داد عده ای مسیر مطالبات آنها را منحرف کنند 
مداح و مدرس دانشگاه امام صادق(ع) در پیش از خطبه های نماز جمعه تهران نیز با بیان این که مطالبات مردم به حق است تاکید کرد: مردم اجازه نخواهند داد عده ای مطالبات آنها را به انحراف بکشند. 
میثم مطیعی با اشاره به واژه هایی چون دانه درشتان، آه کوخ نشین، کاخ نشینان، رشوه، رانت ها و بیت المال، از وضعیت گرانی در کشور انتقاد کرد. 
وی به آنچه مساله مجرمان کلان در کشور خواند،خواستار برخورد قوه قضائیه با این جرایم شد. 
پس از شعرخوانی میثم مطیعی مردم در حمایت از رهبر معظم انقلاب با اعلام تبری جستن از شیطان بزرگ، شعارهای مرگ بر آمریکا، انگلیس، اسرائیل، آل سعود و فتنه گر و نیز شعار 'ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده' سر دادند. 

نظر شما