نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31363  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-13 16:45
مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه جامع علمی کاربردی از ساماندهی و شناسنامه دار شدن مراکز خصوصی علمی کاربردی کشور با تصویب و اجرای اساسنامه مرکز آموزش عالی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش دانشجو پرس علیرضا دبیرنیا روز چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک دفتر حقوقی دانشگاه و روسای علمی کاربردی بخش خصوصی منطقه 6کشور در شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اساسنامه مرکز آموزش عالی علمی- کاربردی با همکاری مجرب ترین حقوقدانان کشور تدوین و توسط شورای گسترش آموزش عالی کشور و دولت تصویب شده و به عنوان اساسنامه الگو به مراکز خصوصی ارائه شده است. 
وی بیان کرد: از آنجا که مجوز مراکز خصوصی علمی کاربردی برای برگزاری دوره های خاص و برای مدت موقت اعطا شده و ثبت قانونی آنان نیز در مواردی با اشکالاتی همراه است، مراکزی که تمایل داشته باشند، می توانند طبق این اساسنامه عمل و تقاضای دریافت مجوز و ثبت قانونی کنند. 
دبیرنیا ، افزایش قدرت و هویت بخشی به مراکز خصوصی را از مزایای پذیرش این اساسنامه عنوان کرد و افزود: امضا و پذیرش این اساسنامه تا 30 بهمن ماه ازسوی روسای مراکز خصوصی علمی کاربردی به معنای قبول پایان دوره تزلزل این مراکز و ثبت قانونی آنهاست. 
وی ادامه داد: البته مراکزی که اقدام به امضای این اساسنامه نکنند برای ترم بهمن امسال پذیرش دانشجو خواهند داشت اما برای اقداماتی که مرتبط با مراجع دولتی، دادگاهها، بانکها و ادارات امور مالیاتی است به دلیل نداشتن هویت قانونی و حقوقی با مشکلات جدی مواجه می شوند.
مدیرکل دفتر حقوقی با بیان فعالیت غیرقانونی برخی مراکز علمی - کاربردی خصوصی در کشور تصریح کرد: با اجرای این اساسنامه مراکزی که در سنوات گذشته در چارچوب خارج از قوانین و مقررات دانشگاه های علمی کاربردی، مجوز فعالیت دریافت کرده و اینک به هیچ مرجعی پاسخگو نیستند نیز ساماندهی می شود. 
به گزارش ایرنا، نشست مشترک دفتر حقوقی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با روسای مراکز خصوصی منطقه 6 متشکل از استانهای چهارمحال و بختیاری، یزد و اصفهان با هدف بیان نقطه نظرات و بررسی مشکلات این مراکز به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد. 
هم اینک 300مرکز علمی- کاربردی بصورت خصوصی در کشور فعالیت دارند. 

نظر شما