نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31360  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-13 16:41
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: گره گشایی از مشکلات با راه حل کارشناسی، قانونی و منطقی میسر است و ساختارشکنی و عبور از قانون مشکلی را حل نمی کند.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های استان مرکزی در اراک، افزود: وجود طیفی از کاستی و مشکلات در هر جامعه ای طبیعی است اما باید برای از میان برداشتن مشکلات راه حل داشت و در سایه امید و مشارکت جویی عمومی در راستای ترمیم معضلات و اصلاح امور گام برداشت. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نقش دانشگاهیان را در تشخیص به هنگام و ارائه راه حل های منطقی و کارشناسی مشکلات اجتماعی برجسته دانست و گفت: کسانی که در لباس علم، دانش و تقوا در جامعه حاضر می شوند نسبت به کوچکترین مشکلات اجتماعی مسئول هستند و باید برای حل مشکلات راهکارهای کارشناسی ارائه کنند. 
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور حلال بسیاری از مشکلات اجتماعی است و اگر مسئولان همه توان خود را در رسیدن به این اهداف همسو کنند بدون شک در مدت زمانی کوتاه می توان بر مشکلات چیره شد. 
وی اظهار کرد: ملت ایران آرمان ها و اهداف بزرگی دارد که باید با وحدت و همدلی به آن ها دست یابد و می بایست هوشمندانه از سد مشکلات اقتصادی گذشت تا نظام اسلامی به اهداف والایی که از سوی امام راحل ترسیم شده با شتاب بیشتری برسد. 
وی بیان کرد: ضمن پذیرش مشکلات نباید اجازه دادکه مسائل بزرگ نمایی شود و همه باید در راستای حل معضل ، پیشبرد امور و جلوگیری از سیاست زدگی در کشور بیش از پیش بکوشیم. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور؛ بیکاری و درآمد کم را یک معضل دانست و گفت: باید منابع ملی در سایه برنامه ریزی و اتحاد به بهترین استفاده شود تا رفع مشکلات مردم و، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور تسریع شود. 
حجت السلام و المسلمین محمدیان اظهار کرد: جلوگیری از واردات کالای قاچاق از مهمترین راه های ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم است. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور عنوان کرد: ملت ایران آزمایش های سختی را پشت سر گذاشته و هر بار این ملت با حضور به هنگام در صحنه عشق و علاقه خود را به نظام اسلامی نشان دادند و توطئه های دشمنان را خنثی کردند. 
حجت اسلام و المسلمین محمدیان گفت: این توطئه های دشمنان تنها باعث ریزش تعدادی از شاخ و برگ های پوسیده نظام می شود و آنان به هیچ عنوان نمی توانند به ریشه نظام اسلامی صدمه بزنند چرا که مردم همیشه و در هر شرایطی پشتیبان انقلاب و مقام معظم رهبری و آرمان های امام راحل هستند. 
بیش از 120 هزار دانشجو در 81 دانشگاه در نقاط مختلف استان مرکزی تحصیل می کنند. 

نظر شما