نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31184  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-27 17:51
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
پژوهش تقاضا محور زیربنای تولید و اشتغال در هر منطقه است
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال در هر منطقه ای است که باید تحقیق و تولید علم را بر اساس نوع و میزان تقاضای جامعه طراحی کرد.

به گزارش دانشجو پرس ، دکتر طوبی کاظمی روز دوشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و لزوم تربیت نیروهای کارآمد و توانمند در حوزه های مختلف پژوهشی و فناوری باید به سمتی برویم که نیاز به محصولات خارجی را به حداقل برسانیم و با تولید اندیشه به تولیدات داخلی استاندارد دست یابیم.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشاه علوم پزشکی از یک شرکت دانش بنیان هم تقدیر خواهد شد زیرا بر این باور هستیم پژوهش هایی که با اصلاح زیر ساخت های فناوری باعث تولید و اشتغال می شوند باید تقویت و پشتیبانی شوند.
کاظمی اظهار کرد: در حوزه بین الملل هم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شاهد چهار مقاله بین المللی و سه طرح ملی بوده است که امیدواریم با توجه به اهمیت پژوهش، در آینده ای نه چندان دور شاهد افزایش پژوهش های تقاضا محور در این دانشگاه باشیم.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، تصریح کرد: در همین ارتباط با برگزاری همایش هپاتیت و حضور پژوهشگران و سخنرانان خارجی در این دانشگاه، چندین تفاهم نامه و قرارداد را امضا کردیم که مسلم باعث افزایش همکاری های بین المللی در حوزه های مختلف سلامت خواهد شد.
در این همایش از 35 پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند تجلیل شد.
محتوای پژوهش ها در حوزه های مختلف سلامت مورد بررسی قرار گرفته بود و دکتر ریحانه هوشیار و دکتر کوکب نمکین به عنوان پژوهشگران برگزیده سال 96 این دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.
 

نظر شما