نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31176  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-27 12:02
امام جمعه فردوس با تاکید بر وحدت هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه سبب اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ دینی در جامعه می شود.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا بابایی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه که با حضور 300 روحانی، طلبه، استاد دانشگاه و دانشجو از دانشگاه‌های مختلف شهرستان فردوس برگزار شد، اظهار کرد: خداوند برای علم و عالم درجاتی در نظر گرفته است و حوزه و دانشگاه نیز دارای مشترکاتی در اعتقادات هستند که باید کنار هم قرار بگیرند.
وی با تاکید بر وحدت هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه، افزود: دشمنانی که نمی‌توانند وحدت بین حوزه و دانشگاه را ببینند بین ایمان و علم، تفکیک قائل شدند و علم را مختص دانشگاه و ایمان و معنویت را مختص حوزه می‌دانند در حالی که این طور نیست و دانشجویان ما هم مانند طلاب اهل ایمان و ولایی هستند و این تفکیک خاص دشمنان است.
امام جمعه فردوس تصریح کرد: دو مرکز سازندگی نیروی انسانی برای ادامه راه امام و انقلاب، حوزه و دانشگاه است و بهترین سرمایه هر کشوری نیز نیروی انسانی است که تربیت کننده این نیروی انسانی، دانشگاه و حوزه است.
بابایی با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه باید کنار هم باشند، به یکدیگر مشاوره بدهند و از تجارب هم استفاده کنند، یادآور شد: وحدت حوزه و دانشگاه و همیاری و همکاری این دو با هم سبب اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ دینی کشور است.
وی گفت: انسان‌هایی که از علم و معرفت به دور هستند، عزت ندارند پس اگر می‌خواهید عزیز شوید باید خدامحور شوید و یکی از راه‌های کسب عزت، خلوت با خدا و به جای آوردن نماز شب است و نتیجه این خدا محوری و ارتباط تنگاتنگ با خدا، این است که انسان آبرومند می‌شود.
استاد حوزه و دانشگاه‌های فردوس نیز، علم بدون ایمان و ایمان بدون علم را نابودی دانست و افزود: علم و ایمان در کنار هم و حوزه و دانشگاه نیز همراه با هم می‌توانند انسان و جامعه را به سرمقصود نهایی برساند.
غلامرضا مدبرعزیزی تصریح کرد: به برکت اسلام و آموزه‌های دینی و اسلامی، علم بدون ایمان و ایمان بدون علم، هرگز در جامعه اسلامی ما رخ نشان نداده است و دانشگاه‌های ما در کنار علم به ایمان و معنویت و حوزه‌های ما نیز در کنار ایمان به علم توجه دارند.

نظر شما