نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31027  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-14 14:45
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در پیامی این روز را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان تبریک گفت.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دکتر کاظم قائمی رئیس دانشگاه در پیامی روز دانشجو را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان تبریک گفت، متن پیام به شرح ذيل است.

 

بسمه تعالی

۱۶ آذر ماه که از راه می رسد برای جامعه دانشگاهی ایرانی، یادآور آغازی پرشکوه و مقتدرانه از حضور هوشمندانه و اثر بخش دانشگاهیان در رویدادهاي حماسي و ماندگار کشور است

در این روز حرکت، تلاش و استبدادستیزی دانشجویان به ویژه ۳ دانشجوی مبارز مهدی شریعت رضوی، احمد قندچي و مصطفي بزرگ نيا که خون خود را در اين راه نثار کردند، نقطه عطفي براي آگاهي بخشي مردم ايران و آغاز مبارزه با استبداد شد و بي ترديد دانشجويان و قشردانشگاهي به عنوان بخش مهمي از مردم، در پيروزي انقلاب اسلامي ايران و تداوم آن، دوران دفاع مقدس، پيشرفت و بالندگي امروز کشور، نقشي اساسي و تعيين کننده در مسير دهي به اقشار مختلف جامعه را برعهده داشته اند. اينجانب فرا رسيدن روز دانشجو را که مقارن با ايام ولادت خجسته و با برکت پيامبر مهرباني ها حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) مظهر علم و تقوي الهي را به جامعه دانشگاهي و دانشجويان که نماد تفکر اسلامي مي باشند صميمانه تبريك و تهنيت عرض مي نمايم و اميدوارم دانشجويان با بهره گيري از استعدادهاي ارزنده خويش و حضوري فعالانه در عرصه هاي مختلف علمي، اجتماعي، سياسي و... در راه عزت و بالندگي كشور، از هيچ كوششي دريغ ننمايند و در سايه همدلي، اتحاد و مجاهدت علمي بيش از گذشته براي تحقق توسعه همه جانبه و پايداري كشور گام بردارند.

دکتر کاظم قائمی

رئیس دانشگاه

نظر شما