نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30925  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-08 16:44
نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی:
مقدمات ظهور امام زمان(عج) فقط شعار دادن نیست
نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه مقدمات ظهور امام زمان(عج) فقط شعار دادن نیست، گفت: به طور نمونه باید حکومت علوی باشد تا باور پذیر باشد و مقدمات ظهور فراهم گردد.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، حجت الاسلام محمد جواد اکبری مطلق امروز در جلسه بصیرتی با موضوع مهدویت و ظهور در جمع دانشجویان این دانشگاه، اظهار داشت: بنا بر احادیث اینکه گفته می‌شود امام زمان حافظ و مراقبت کشور است درست می‌باشد؛ اما به شرطی که مردم همراه حکومت باشند تا حکومت امام زمانی باشد.

 

وی با بیان اینکه بحث مهدویت در همه ادیان وجود دارد اما با تعابیر مختلفی از آن یاد می‌شود به معنای آنکه در همه ادیان منتظر کسی هستند تا بیاید و جهان را نجات دهد، گفت: مسیحیان اعتقاد دارند حضرت عیسی(ع) در آخرالزمان دوباره به عنوان منجی برمی‌گردد؛ اما مسلمانان اعتقاد دارند حضرت مهدی(عج) زنده است و در اخر الزمان ظهور می‌کند.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تعدادی از یهودیان بر این معتقد بودند که موعود اخرالزمان باید در یک مکان ظهور کند برای همین به منطقه فلسطین رجوع کردند و اسرائیل را تشکیل دادند، گفت: آنها معتقد بودند هفت سال قبل از ظهورباید در غرب آسیا جنگ باشد و لذا امام خمینی(ره) برای همین تفکر خطرناک از ابتدای انقلاب با این رژیم مخالف بود و می‌گفت اسرائیل باید از صفحه روز گار محو شود.

 

 حجت الاسلام اکبری مطلق با بیان اینکه مقدمات ظهور امام زمان(عج) فقط شعار دادن نیست، گفت: به طور نمونه باید حکومت علوی باشد تا باور پذیر باشد و مقدمات ظهور فراهم گردد.

 

 

 

 

نظر شما