نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30888  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-06 09:11
استاد دانشگاه پیام نور بیرجند اظهارداشت: انسان باید نگاه خود را قرآنی کند و زندگی خود را براساس آنچه قرآن فرموده که کلام خداوند است تغییر دهد.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، ذبیح الله اوحدی روز گذشته در اولین جلسه از سلسله جلسات تکنیک‌های موفقیت در زندگی در آمفی تئاتر پیام نور مرکز بیرجند با اشاره به اینکه موفقیت در زندگی یعنی اینکه فرد دور از اضطراب و استرس باشد، گفت: چون طول زندگی انسان کوتاه است و فرصت تجربه کردن زیاد ندارد باید تلاش کند تا از زندگی خود به نحو مطلوب استفاده کند.
 
وی با بیان اینکه انسان موفیقت های خود را باید الهی بداند، گفت: موفقیت الهی یعنی انسان در همه زمینه ها یاد خدا را فراموش نکند.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه انسانی که برای موفقیت دغدغه نداشته باشد نمی تواند موفق شود، اظهارداشت: نحوه نگاه افراد به نظام هستی تفاوت دارد؛ هر کس باید هوای نفسانی خود را کنترل کند.
 
اوحدی افزود: انسان باید نگاه خود را قرآنی کند و زندگی خود را براساس آنچه قرآن فرموده که کلام خداوند است تغییر دهد.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از عوارض زمان غصه خوردن است که باعث پیری می شود، گفت: غصه خوردن باعث می شود به نظام هستی با دید بد نگاه کنید و زمان را از دست بدهید، لذا انسان باید بتواند هوای نفسانی را ترک کند و پای بر نفس خود بگذارد.
 
 این استاد دانشگاه سوء ظن داشتن را یکی از آفت های بر سر راه موفقیت در زندگی عنوان کرد و گفت: بدترین چیز در زندگی سوء ظن داشتن است که این عامل خودش خطرناکترین عامل است.
 
اوحدی یاد خدا بودن را یکی از عوامل موفقیت در زندگی دانست و گفت: یاد خدا بودن یعنی اینکه انسان همه چیز دارد و در همه کارها خداوند را ناظرو حاضر بر اعمال خود می بیند.
 
وی اعتماد به خداوند را از دیگر تکنیک های موفقیت در زندگی عنوان کرد و بیان داشت: انسان باید همواره در همه کارها به یاد خداوند باشد.

نظر شما