نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30834  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-02 09:13
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه برداشتن تحریم ها تنها 20 درصد از مشکلات مردم را حل می کند، گفت: تصویری وجود دارد که ایران کشوری ثروت مند است که از طریق آن ثروت می توان نیازها را برآورده کرد. اگر اینطور است پس چرا مشکلات داریم؟

به گزارش خبرنگار  دانشجو پرس ، دکتر محمدحسن قدیری ابیانه شب گذشته در همایش انقلابینون جوان که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، گفت: پیروزی علیه داعش در منطقه، پیروزی علیه قدرت های جهانی بود، چراکه استکبار جهانی، اسرائیل و آمریکا و اتحادیه عرب در حمایت از داعش نقش داشتند.
 
وی به برخی از جنایات داعش علیه مردم سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: اینها افراد زیادی را زنده سوزاندند و جنایاتی کردند که هیچ انسانی انجام نمی داد، رحم و مروت در ذات اینها نیست.
 
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه داعش بویی از انسانیت نبرده است و این کارهای اینها نشان داد که سیاست های آمریکا، اسرائیل و عربستان طوری است که اینها برای رسیدن به اهداف و منافع حیوانی خود از هیچ جنایتی فروگذار نمی کنند، گفت: اگر داعش در منطقه به اهداف خود می رسید امروز مردم منطقه و ایران دچار مصیبت های زیادی می بودند.
 
قدیری ابیانه با بیان اینکه جنایات داعش برای آمریکا چیز عجیبی نبود چراکه خودشان در حمله به دوشهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن هزاران انسان بی گناه را قتل و عام کردند، گفت: آمریکایی ها بعد از این جنایت نه تنها عذرخواهی نکردند بلکه به خلبانی که این کار را کرده بود، مدال افتخار دادند.
 
آمریکا برای نابودی سوریه هر کاری که توانست کرد
وی با بیان اینکه عده ای معتقدند که اگر با آمریکا بسازیم و ارتباط داشته باشیم تمام مشکلات حل می شود،  گفت: سوریه که با آمریکا رابطه خوبی داشت و اگر قرار بود داشتن رابطه مانع دشمنی شود برای سوریه این کار را می کردند؛ پس چرا سوریه را به این روزانداختند؟ آمریکا برای نابودی سوریه هر کاری که توانست کرد، برخی از انفجارها در دشمن هدایت آن از سوی آمریکا انجام شده است.
 
کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: امید است این پیروزی بر داعش درس عبرتی شود برای افرادی که انتقاد می کردند که چرا با دشمن در خارج از مرزها  می جنگید که متوجه شوند سیاست ایران در این رابطه کاملا درست بوده است.
 
قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا تلاش کرد تا داعش را در سوریه و عراق نگه دارد و بر علیه کشورهای اسلامی در راستای اهداف خود از آنها استفاده کند اما شکست خورد و نتوانست، گفت: این در حالی بود که اینها از حمایت برخی کشورهای منطقه مانند عربستان هم برخوردار بودند.
 
وی با بیان اینکه امروز جاه طلبی بن سلمان باعث شده تا که خیلی از شاهزاده های سعودی را به خاطر رسیدن به قدرت و سلطنت زندانی کند، گفت: سرانجام اینها شکست خواهند خورد و سقوط خواهند کرد.
 
گروگان گیری سعد حریری یک کار احمقانه بود 
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه گروگان گرفتن سعد حریری یک کار احماقانه از سوی عربستان بود که به نفع ایران تمام شد، گفت: عربستان با این کار نیروهای نفوذی خود در لبنان را از دست خواهند داد.
 
قدیری ابیانه با بیان اینکه امروز تکلیف ما جنگیدن در جبهه اقتصادی و فرهنگی و فکری است، گفت: استکبار جهانی برای چپاول نفت ما و تسلط بر بازار نفت کاری کند که مردم تنبل با آیند و نتواند خودشان نفت را تبدیل به فراوده کنند.
 
وی گفت:  اینها می خواهند مردم را تن پرور و تنبل بار آورند و طوری القا کنند که مردم کار نکنند و همچنین می خواهند در آمد حاصل از نفت را در عمران، آبادانی و تولید شرکت بکار نبریم.
 
تنها 20 درصد از مشکلات به تحریم ها مربوط است
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه برداشتن تحریم ها تنها 20 درصد از مشکلات مردم را حل می کند، گفت: تصویری وجود دارد که ایران کشوری ثروت مند است که از طریق آن ثروت می توان نیازها را برآورده کرد. اگر اینطور است پس چرا مشکلات داریم؟
 
قدیری ابیانه با بیان اینکه اینها می خواهند موضوع شانس و اینکه هر موقعیتی بر حسب شانس بدست می آید نه کار و تلاش را در جامعه القا کنند که متاسفانه موفق هم بوده اند، گفت: دشمن ما را مصرف گرا بار آورده است و برای برگشت پول به جیب خودشان هم کالای خارجی را تبلیغ کردند.
 
وی گفت: چرا دشمن باید بازار 80 میلیونی ایران را در اختیار داشته باشد؟ اگر می خواهیم انقلابی باشیم باید برخلاف سیاست های استکبار جهانی عمل کنیم.
 
کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه ساعت مفید کاری در ایران 22 دقیقه است اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید در مصرف خود قناعت داشته باشیم و زیاد کار کنیم، اظهارداشت: کشورهایی مانند کره جنوبی بدلیل کار زیاد و قناعت داشتن پیشرفت کردند.
 
سهم هر ایرانی از فروش نفت ماهانه 73 هزار تومان
قدیری ابیانه با بیان اینکه سال 91 رقم بودجه حاصل از فروش نفت به بالاترین رقم سالهای اخیر رسید اگر می خواستند آن زمان این پول را بین مردم تقسیم کنند هر ایرانی ماهانه 61 هزار تومان می رسید با مبلغ چه می توان کرد؟، گفت: سال قبل این رقم به 70 هزار میلیارد دلار رسید یعنی سهم هر ایرانی ماهانه 73 هزار تومان، اگر دولت بخواهد این پول را به مردم بدهد و تمام خدمات را آزاد حساب کند نمی توان زندگی را اداره کرد.
 
وی گفت: لذا چون نمی توان کشور را با این پول اداره کرد دولت به استقراض روی آورده و بدهی دولت امسال به 700 هزار میلیارد تومان رسیده است، یعنی برای 10 سال درآمد نفت را پیش خور کرده ایم.
 
این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: در ایران باوری شکل گرفته که حکومت موظف است نیازهای مردم را برطرف کند در حالی که در کشورهای خارجی مردم کار می کنند و از طریق مالیات آنها حکومت ها اداره می شود.
 
قدیری ابیانه گفت: دانشجو و دانشگاه باید راه حل ایجاد اشتغال را پیدا کنند باید بتوانند بعد از فارغ التحصیلی کاری ایجاد کند و بقیه را سرکار ببرد.
 
وی افزود: ما باید کار کنیم و از طریق مالیات دولت را اداره کنیم، دولت با پول نفت حقوق کارمندان خود را هم بیشتر نمی تواند بدهد.
 
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر تمام تحریم ها را بردارند تنها 10 تا 20 درصد از مشکلات ما حل خواهد شد، 80 درصد مربوط به خود ما است که باقی می ماند، گفت: اسراف، تنبلی از مواردی است که در کشور زیاد است، باید مثل شهید طهرانی مقدم باشیم که ایران را به قدرت موشکی دنیا تبدیل کرد.
 
رسالت دانشجو دانشمند شدن است
قدیری ابیانه رسالت دانشجو را در دانشمند شدن عنوان کرد وگفت: دانشجو باید در رشته خود به فردی خبره و دانشمند تبدیل شود.
 
وی با اشاره به برخی مفاسد اجتماعی از جمله دزدی از بیت المال، گفت: یکی از مشکلات ما در مبارزه با فساد این است که افرادی در راس امور برخورد با فساد قرار می گیرند که اطرافیان و بستگان آنها جزو مفسدین هستند، مشکلات به این دلیل در مفاسد حل نمی شود که مردم به کسی رای می دهند که برادر او مشکل دارد.
 
اگر اصولگرایی اختلاص کند باید با او شدیدتر برخورد کرد
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر اصولگرایی اختلاص کند باید با او شدیدتر برخورد کرد، گفت: وجود اختلاص و حقوق های نجومی دلیل نمی شود که ما کار خودمان را درست انجام ندهیم.
 
قدیری ابیانه گفت: اگر امام معصوم هم سرکار بیاید تا زمانی که مردم به وظیفه خود عمل نکنند به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید.
 
وی با اشاره به اینکه دولت چهار سال به انتقاد از دولت قبل پرداخت و حالا وقت کار کردن است، گفت: هی می گویند دولت قبل پول نفت را چه کرد، دولت قبل هم پول نفت را خرج حقوق کارکنان کرد که خود روحانی و جهانگیری هم از همین حقوق گرفتند.

نظر شما