نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30629  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-20 16:47
استاندار خراسان جنوبی که در جلسه هم اندیشی روساي دانشگاه هاي استان در راستاي تحقق اهداف شبکه علمي دانشگاه ها سخن مي گفت، با بيان اين مطلب اظهار کرد: دانشگاهيان استان، علاوه بر همراهي با دستگاه هاي دولتي در راستاي تعيين استراتژي توسعه استان، مسير پيشرفت و توسعه استان را نيز تعيين مي كنند.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد مهدي مروج الشريعه ضرورت تشکيل شبکه هاي علمي را مورد تاكيد قرار داد و افزود: براي تنظيم برنامه هاي توسعه اي استان و لحاظ كردن تمام مولفه ها به همكاري دانشگاهيان نياز مي باشد.
 
وی تشکیل شبکه های علمي دانشگاهي را براي نوع نگاه انتخابي توسعه، راهبردي دانست و خاطر نشان ساخت: دانشجويان، اساتيد، فرهنگيان و صاحبان انديشه به ويژه در حوزه پژوهشي مي توانند به عنوان قوي ترين بازوي اجرايي استان به بهترين شکل ممكن كمك و مساعدت داشته باشند.
 
مقام عالی دولت در استان با اشاره به اینکه توسعه بنیان هاي علمي، هم انديشي جمعي را مي طلبد، اظهار کرد: دانشگاه ها بايد موضوعات پژوهشي را انتخاب کنند كه خروجي كاربردي براي توسعه استان داشته باشد.
 
مروج الشریعه تصریح کرد: خراسان جنوبی با پيشينه بالاي علمي، آموزشي و فرهنگي ، با هم افزايي نظرات و طرح هاي پژوهش گران مي تواند بيشترين تاثير را در توسعه برنامه محور داشته باشد.
 
شبکه علمی دانشگاه ها تشکیل شود
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه شبکه علمي دانشگاهي بايد تشکيل شود، افزود: به يك همكاري و هم افزايي جمعي براي توسعه استان نياز داريم.
 
وی خاطر نشان کرد:پژوهش گران استان باید برای تنظيم برنامه هاي توسعه اي و حل و فصل مشکلات، همفکري داشته باشند و در اين راستا اتكاي صرف به ابلاغيه ها و دستور العمل هاي ملي كافي نخواهد بود.
 
به گفته وی در هر منطقه ای شبکه علمی دانشگاه ها با همکاري دستگاه هاي اجرايي مي توانند در چگونگي تنظيم برنامه هاي توسعه اي استان همکاري داشته و چگونگي اجرا و اولويت بندي ها را تعيين كنند.
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پژوهش گران بايد برنامه و طرح پژوهشي خود را براي توسعه استان به دستگاه هاي اجرايي ارائه کنند، افزود: براي اينکه مسير توسعه را باز كنيم به شدت نيازمند حلقه اتصال حوزه اجرا با مراكز دانشگاهي و پژوهشي هستيم.
 
مروج الشریعه عنوان کرد: دستگاه های اجرایي استان با برنامه ريزي اصولي و هدفمند مي توانند با همين اعتبار اندکي که به بخش پژوهش اختصاص يافته است، طرح هاي اجرايي خود را با همكاري دانشگاه ها از طريق شبكه هاي علمي بررسي كرده و با استفاده از نتايج حاصله از اين پژوهش ها از اشتباهات جلوگيري كنند.
 
وی اظهار امیدواری کرد دستگاه هاي اجرايي از اين پس مراودات بيشتري با دانشگاه ها داشته باشند تا از طريق تبادلات و نيازسنجي هاي علمي، شاهد اقدامات کارشناسي شده تري باشيم.
 
مروج الشریعه در پایان جلسه بر ضرورت تهیه طرحي براي تربيت نيروي انساني متخصص در استان تاکيد کرد و گفت: براي تامين نيروي انساني متخصص در بخش هاي مختلف، متعهد مي شويم که دانشگاه هاي فني و حرفه اي استان با تمام توان در اين زمينه ورود كرده و منابع مالي آن را نيز تامين خواهيم كرد.
 
بر پایه این گزارش، جلسه هم اندیشي روساي دانشگاه هاي استان عصر چهارشنبه ۱۹ مهرماه ۹۶ با حضور استاندار خراسان جنوبي، فرماندار بيرجند، روساي دانشگاه هاي استان و تني چند از مديران ستادي استانداري در راستاي تحقق اهداف شبکه علمي دانشگاه ها در سالن جلسات فرمانداري بيرجند تشکيل شد.
 
شایان ذکر است، در این جلسه فرماندار بیرجند، مشاور استاندار در امور داشنگاه ها و آموزش عالي و تعدادي از روساي دانشگاه هاي استان به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل مرتبط در اين حوزه پرداختند.
 
 

نظر شما