نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30626  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-19 11:22
رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید معلمی فکور و خردمند باشیم و در اموزش از معلمان تقلید نکنیم، اظهار داشت: ما باید یک معلم چند بعدی باشیم و رشد فرهنگی, رشد زیستی ,رشد دینی و غیره داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، دکتر ایرج مهدی زاده رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی شب گذشته در مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: مهم ترین نکته در مورد تعلیم و تربیت ازادی و دینداری است و نکته ی بعدی معلمی در تراز جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با بیان اینکه باید معلمی فکور و خردمند باشیم و در اموزش از معلمان تقلید نکنیم، اظهار داشت: ما باید یک معلم چند بعدی باشیم و رشد فرهنگی, رشد زیستی ,رشد دینی و غیره داشته باشیم.

 

رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی افزود: معلم خوب,معلمی است که در کم و کاستی و سختی ها خود را نشان دهد و گواهی حرفه ی معلمی به کسی داده می شود که از همه لحاظ و همه ی ابعاد عالی باشد.

 

مهدیزاده با بیان اینکه دانشجومعلمی که گذشت و ایثار داشته باشد خود را بهتر با محیط سازگار خواهد کرد، گفت: هدف اصلی دانشگاه فرهنگیان این است که معلمان در اجتماع حضوری فعال و جامع داشته باشند.

 در ادامه موسوی کیا معاون پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش پرورش استان خراسان جنوبی به سخنرانی پرداخت و گفت: معلمی باید از دانشگاه فرهنگیان خارج شود که درتعلیم و تربیت از همه لحاظ عالی باشد.
 
وی با بیان اینکه بزرگ ترین نعمت این است که انسان افریده شده ایم و بزرگ ترین گوهر وجود ما عقل است، ادامه داد: منشا علم و یاد دادن در مرحله ی اول خداوند رحمان است و در مرحله ی دوم پیامبران و امامان هستند که بیشترین علم را خداوند در اختیار انها قرار داده است ودر قران کریم نیز در مورد علم بسیار یاد شده است.
 
معاون پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش پرورش استان خراسان جنوبی گفت:بیش ترین سیاست از طرف اموزش و پرورش است و اقتصاد کشور نیز در محضر اموزش و پرورش است و اگر یک جهان سیاست را داشته باشیم باید به معلمی بر گردیم.
 
 
موسوی کیا با اشاره به اینکه مبنای توسعه و تحول در جامعه دستگاه تعلیم و تربیت است، اظهار کرد: مهم ترین نقش در اموزش و پرورش معلمی است وامروزه نگاه ما به پرورش و بحث های پرورشی عالمانه و اگاهانه باشد.
 
 
وی گفت: معلم در مرحله ی اول معلم دانش اموزان است نه معلم کتاب, و مخاطب ما انسان است که خیلی با ارزش است انشاء و هنر دو موردی است که معلمان ما در این مورد مشکل دارند و باید زمینه هایی در انشاء و هنر ایجاد کنند که دانش اموزان قوه ی تخیل و بلند پروازی ان ها به رشد مطلوبی برسد.
 
 
وی در پایان خطاب به دانشجو معلمان گفت:سعی کنید که معلمی اثر بخش باشید که دانش اموزان بیشتر در یادگیری فعال تر باشند.
 
 
مرزابادی ریاست گزینش اموزش و پرورش استان نیز در این جلسه اظهار کرد: باید درس ازاد ی و دینداری تا اخر سرلوحه ی زندگی ما باشد.
 
وی ادامه داد: هر ساله در پیرامون یک علم صد ها علم و روش دیگر در حال گسترش است که باید معلم به تعداد دانش اموزان و تعداد خلق و خوی و عادت دانش اموزان باید روش یاد بگیرند و روش خلق کنند.
 
رئیس گزینش اموزش و پرورش استان گفت: اصولا گزینش و انتخاب به زمان حضرت ادم برمیگردد و انسان موجودی انتخاب گر و گزینش گر است که با عقل و تدبیر اتفاق می افتد .
 
مرز آبادی اظهار کرد: 15 دی که روز گزینش است در وحله ی اول از اموزش و پرورش شروع شد که چون با فکر و ذهن سرو کار داشت و بعد به دستگاه های دیگر سرایت داده شد .
 
وی با بیان اینکه گزینش کشور شفاف است در صورتی که مردم اگاهی کامل را ندارند، گفت: وظیفه ی نظام این است که گزینش را انجام دهد که اگر گزینش صورت نگیرد ممکن است دچار گناه و اشتباه شود و دانشجو معلمان اول گزینش علمی شدند و در مرحله ی بعد گزینش اخلاقی اسلامی شدند تا به مرحله ی ورود به دانشگاه فرهنگیان رسیده اند که کار گزینش بررسی  صلاحیت های  اخلاقی و علمی و غیره است.کار گزینش کار تیمی است و شبیه کار قضات است که بسیار شفاف و درست است .
 
انتهای پیام/

نظر شما