نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30624  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-19 10:59
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای افزایش رشته های دانشگاه و فراهم شدن تسهیلات رفاهی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت:تمام کارکنان اين دانشگاه در صددند شما دانشجويان در کمال ارامش و آسايش به تحصيل بپردازيد.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود با حضور دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سالن شهید رحیمی دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه با ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه تحصیل دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه و اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با ايام سوگواري محرم گفت: اميدوارم اين آغاز ارزشمند برايتان سرشار از موفقيت و پيروزي باشد.
 
دکتر کاظم قائمی با اشاره به سابقه بیش از ۳۰ سال فعالیت دانشگاه و بیان اینکه دانشگاه نقش بسزایی در پیشرفت علمی و عرصه سلامت شرق کشور داشته است اضافه کرد: رسالت دانشگاه از سوي وزارت بهداشت رسيدن به عنوان دانشگاه برتر شرق کشور مي باشد و در همين راستا تمام تلاش خود را براي رسيدن به اين مهم انجام مي دهيم.


وی با اشاره به موفقیت های درخشان دانشجویان پزشکی دانشگاه در آزمون های سالیان اخیر دستیاري تخصصي پزشکي خاطرنشان کرد: از دانشجويان فارغ التحصيل پزشکي سالجاري ۱۵ نفر در دوره تخصص قبول شده اند. 


دکتر قائمی با ذکر مواردی از تلاش برای افزایش رشته های دانشگاه و فراهم شدن تسهیلات رفاهی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت:تمام کارکنان اين دانشگاه در صددند شما دانشجويان در کمال ارامش و آسايش به تحصيل بپردازيد.


معاون فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه نیز در این مراسم با ذکر احادیث و روایاتی پیرامون اهمیت دانش پژوهي گفت:علم آموزي از بزرگترين و ارزشمند ترين امور زندگي يک مومن به شمار مي آيد
حجت الاسلام مرتضی مرادی در ادامه با اشاره به مغفول ماندن پژوهش هایی با محوریت تأثیر دین بر سلامت و درمان از دانشجویان خواست ضمن فعالیت در اين حوزه با فعاليت در کانون ها و نهاد رهبري به ارتقاء و رشد هرچه بيشتر فرهنگ ديني در سطح دانشگاه کمک کنند .

معاون آموزشی دانشگاه نیز با اعلام اینکه پذیرش ۷۶۹ دانشجوی جدید در دانشگاه و بیان اینکه ۳۴۹۰ نفر دانشجو در دانشگاه در حال تحصیل هستند خطاب به دانشجويان جديدالورود گفت: نگاه ما در دانشگاه علوم پزشکي بيرجند به شما به عنوان دانشمندان فرداي ايران است.
دکتر فرشید عابدی با تاکید بر اهمیت تقارن زمان شروع به تحصیل ورودی های جدید با ایام محرم اين موضوع را پر اهميت توصيف کرد و خواست دانشجويان جديد الورود به شان ايام و درس هايي که از حادثه کربلا به ويژه آزادگي گرفته ميشود توجه بيشتري داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما این است که شما در مقاطع بالاتر در این دانشگاه تحصیل کنید ادامه داد: در ۳ سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مقطع دستیاري تخصصي مقام هاي قابل ملاحظه اي کسب کرده است چنانکه در سال ۹۳ مقام دوم ، سال ۹۴ مقام اول و در سال ۹۵ مقام دوم حاصل شده است و امسال نيز با توجه به آمار بالاي قبولي دانشجويان پزشکي فارغ التحصيل پيش بيني کسب رتبه برتر داريم

معاون آموزشی سپس به تشریح برنامه های معاونت آموزشی در واحد مدیریت امور آموزشی و دفتر استعداد های درخشان پرداخت و از دانشجویان خواست در حيطه ي پژوهش در آموزش و تکنولوژي آموزشي فعاليت کنند . 

دکتر عابدی با اشاره به اینکه فضای مجازی امروزه آفت یادگیری دانشجویان شده و درک مطلب توسط دانشجو را کاهش داده است آنها را به استفاده صحیح از آن توصيه کرد .

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این مراسم سخنان خود را با این کلام از مقام معظم رهبری آغاز کرد که : اگر ما میخواهیم در جامعه عالم ، محقق ، پژوهشگر و نابغه باشیم بايد علاوه بر پيشرفت در مسائل علمي به تهذيب و تحصيل و ورزش بپردازيم .
دکتر طوبی کاظمی با اشاره به چشم انداز ۱۴۰۴ و پیشرفت و تولیدات علمی جدید به تشریح ارکان معاونت تحقیقات و شرح وظایف آنها پرداخت 

وی در ادامه با بیان اینکه دانشجو هم باید در جستجوی دانش باشد و هم دانش ساز باشد و معرفی نشریات معاونت تحقیقات از دانشجویان خواست با همکاري يکديگر بيشتر وقت خود را با مطالعه و تحقيق پر کنند .

در ادامه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جلسه و معرفی بخش های مختلف معاونت به ارتباط حداکثری دانشجویان با اين حوزه اشاره کرد
دکتر رضا دستجردی با اشاره به فعالیت های مدیریت امور دانشجویی و اداره مشاوره افزود: اداره مشاوره جایگاه امن دانشجوست و توصیه کرد دانشجويان براي حل مشکلات به مشورت با اعضاي اين اداره بپردازند . 

وی سپس به فعالیت های امور فرهنگی و فوق برنامه و همچنین معرفی کانون ها و تشکل ها پرداخت .

مدیر حراست دانشگاه نیز به شرح وظایف این نهاد از جمله حفظ و صیانت از ارزش های اسلامی ، حیثیت دانشگاه و اساتيد و دانشجويان پرداخت و يادآور شد فعاليت حراست ورود به فعاليت هاي خصوصي افراد نيست بلکه نظارت بر وضعيت کلي دانشگاه است . 
دکتر ولی ا... زراعتکار دانشجویان را به مطالعه ضوابط و آیین نامه ها توصیه و از حراست دانشگاه به عنوان نهادی مشورتی در کمک به رفع مشکلات دانشجویان نام برد .

حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد مدیر امور فرهنگی دانشگاه نیز با بیان اینکه دانشجویان از پرداختن به کارهای بیهوده پرهيز کنند به معرفي ستاد هاي امر به معروف و نهي از منکر ، صيانت و نماز پرداخت و از دانشجويان خواست پوشش اسلامي را رعايت کنند.
پخش کلیپ های متعدد معرفی دانشگاه، روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورودو...، اجرای گروه سرود ناشنوایان شکست سکوت و... از دیگر برنامه های اين مراسم بود

بازدید رئیس دانشگاه به همراه سایر مسئولین از غرفه های کانون ها، تشکل ها و انجمن های علمی دانشجویی در حاشيه محل برگزاري مراسم و صرف پذيرايي نهار در مجتمع فرهنگي آموزشي رفاهي سلامت پايان بخش اين برنامه بود.
 

 

نظر شما