نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30235  |  
تاریخ انتشار : 1396-03-03 15:57
مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در آمفی‌تئاتر شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.

به گزارش دانشجو پرس،   مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی با حضور آیت الله عبادی نماینده ولی‌فقیه در استان، دکتر مهرشاد ریاست دانشگاه، تعدادی از مسئولین و مدیران دانشگاه، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

 
در این جلسه نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی، طی سخنانی اظهار داشت: مسابقات قرآنی، مقدماتی برای اجرای فرامین قرآن و اسلام است تا انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به‌کار ببرد.
 
آیت‌الله عبادی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در جای جای ایران اسلامی، امروزه تشکل‌های علمی و فرهنگی، طرح انس با قرآن به صورت‌های گوناگون و در سطح‌های مختلف برگزار می‌کنند. این افراد بنا به علاقه در زمینه‌های مختلف مانند روان‌خوانی، ترجمه، حفظ و تفسیر در سطوح مختلف قرآنی به اندازه ظرفیت خود از قرآن بهره‌مند می‌شوند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: نزول قرآن تنها برای این موارد و افراد خاص نیست، بلکه این مسابقات، مقدماتی هستند برای اجرای فرامین قرآن و اسلام که انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به کار ببرد.
 
ایشان افزود: در این راه باید آرمان‌های‌مان را برای وصول هدف آماده کنیم، چراکه قرآنی شدن خیلی امتیازها دارد و اگر اخلاق، سخن، رفتار، شرایط خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاست قرآنی بود، اینک وضعیت جامعه اینگونه نبود.
 
جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند در ۳۶ رشته و در ۷ بخش شفاهی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی، بهمن ماه سال گذشته در دو رده خواهران و برداران برگزار شد. در مراسم اختتامیه در دانشگاه صنعتی بیرجند، ۲۷ نفر از برگزیدگان تجلیل شدند.
 
 
انتهای پیام/

نظر شما