نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30232  |  
تاریخ انتشار : 1396-03-03 15:18
علی اشتری ورزشکار 20 ساله و دانشجوی مهندسی برق از دانشگاه بیرجند به مقام قهرمانی مسابقات دو و میدانی معلولان کشور در رشته پرش طول دست یافت و مدال طلای این مسابقات را برگردن آویخت.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، علی اشتری ورزشکار 20 ساله و دانشجوی مهندسی برق از دانشگاه بیرجند به مقام قهرمانی مسابقات دو و میدانی معلولان کشور در رشته پرش طول دست یافت و مدال طلای این مسابقات را برگردن آویخت.

 

این ورزشکار افتخار آفرین دانشگاه بیرجند به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده است.

 

در ادامه قسمتی از گفتگوی وی با روزنامه آوای خراسان جنوبی را می خوانید:

 

در رشته پرش طول و باستانی کار می کنم و طلایی کشور در میان جانبازان و معلولان گرفتم و رکود پنج نفر اول کشور (حتی با احستاب ورزشکاران سالم) را دارا می باشم. علی اشتری با بیان این مطالب می افزاید: همچنین 5 اردوی کشوری داشتم برای اعزام به بازی پاراالمپیک مالزی انتخاب شدم ولی اون زمان چون 16 ساله بودم و مسابقات در رده سنی 18 تا 23 سال بود نتوانستم به مسابقات بروم. 

 

وی ادامه می دهد: همچنین در رشته باستانی میل گیری طلایی کشوری گرفتم  اشتری بیان می کند: رکورد من در پرش طول 5 متر و 90 هست و رتبه قهرمان جهان 6 متر و 60 می باشد و این راه زیادی ندارد و اگر مربی خوب داشته باشیم و تمرینات به موقع و به اندازه باشد راحت می توان به این رکورد رسید.

 

 وی در مورد مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول می گوید: ورزشکاران معلول و جانباز در زمان  اعزام ها مشکل دارند  چون اکثر مسابقات در شهرهای بزرگ مثل تهران برگزارمی شود  برای معلولان و جانبازان 17 ساعت نشستن در اتوبوس واقعا کار سختی است از مسئولین می خواهیم به ورزشکاران معلول و جانباز توجه ویژه ای بکنند و مربی تاپ کشوری در بیرجند داشته باشیم.  وی معتقد است: خراسان جنوبی استعدادهای زیادی دارد.

 

این ورزشکار در مورد انتخاب رشته ورزشی اش عنوان می کند: در ابتدا فوتبال کار می کردم بعد فکر کردم یک ورزش انفرادی را تجربه کنم و دومیدانی را انتخاب کردم و بسیار خوب بود من همزمان با درس خواندن در رشته ریاضی فیزیک که واقعا رشته سختی است ورزش هم می کردم و کل وقتم را درس و ورزش می گرفت حتی با خانواده نمی توانستم مسافرت بروم من به شخصه قول می دهم اگر لباس ورزشی و مربی خوب داشته باشیم قهرمانی آسیا و پارالمپیک را می گیریم و دوسال دیکر که مسابقات جاکارتای مالزی است به نتایج خوبی می رسیم الان نیازمند حمایت مسئولان هستیم . اشتری با بیان اینکه مادرم خیلی پیگیر مسابقات من است می افزاید: زمانی که در اردوی تیم ملی بودم مادرم در طی روز چندین بار زنگ میزد و من را برای تلاش تشویق می کرد. 

 

انتهای پیام/

نظر شما