نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30207  |  
تاریخ انتشار : 1396-02-30 19:39
در چارچوب توافق مصالحه «الوعر»
خروج آخرین گروه عناصر مسلح از حمص به حلب سوریه
آخرین گروه از افراد مسلح سوری طبق توافق مصالحه با ارتش سوریه، منطقه «الوعر» حمص را به سمت «جرابلس» استان حلب ترک کردند.

به گزارش دانشجو پرس ، به نقل از فارس ، در راستای اجرای توافق میان دولت سوریه و تروریست‎ها تحت نظارت هلال احمر این کشور و نیروهای امنیت داخلی و پلیس نظامی روسیه انتقال آخرین سری از تروریست‎ها و خانواده‌هایشان از منطقه الوعر به سمت حلب آغاز شد تا در راستای خروج عناصر تروریست از این شهر منطقه «الوعر» به عنوان منطقه عاری از سلاح اعلام شود.
شبکه خبری دمشق گزارش داد که 103 نفر از افراد مسلح به همراه خانواده‌های آنها که مجموعا 460 نفر هستند، در چارچوب اجرای توافق مصالحه «الوعر»، به جرابلس استان حلب واقع در شمال سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه منتقل شدند.
در نخستین مرحله از توافق آتش بس در منطقه الوعر حمص در دسامبر سال 2015 میلادی٬ 720 تروریست به همراه خانواده های خود این محله را ترک کردند، ولی با کارشکنی تروریست ها این توافق ناتمام ماند.
شهر حمص سومین شهر بزرگ سوریه پس از دمشق و حلب است که در غرب کشور سوریه و در 162 کیلومتری پایتخت این کشور قرار دارد.
منابع سوری امروز (شنبه) همچنین از آغاز خروج ده‎ها نفر از عناصر مسلح سوری در چارچوب مصالحه منطقه «برزه» واقع در شمال شرق دمشق خبر دادند.
استاندار دمشق در این باره گفت: مرحله سوم توافق مصالحه بین ارتش سوریه و عناصر مسلح سوری در منطقه «برزه» واقع در شرق دمشق آغاز شد.
هفته گذشته نیز صدها عنصر مسلح به همراه خانواده‌های خود از مناطق «تشرین» و « برزه» به سوی استان ادلب در شمال سوریه روانه شدند.
در  ادامه تخلیه عناصر مسلح تروریست که در مناطق مختلف حومه دمشق حضور داشتند، افراد مسلح اخیرا از محله «القابون» نیز خارج شدند.
انتهای پیام/

نظر شما