نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30202  |  
تاریخ انتشار : 1396-02-30 15:28
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به واردات سیگارهای قاچاق با نیکوتین بالا هشدار داد و گفت: جهش ژنتیکی از شایع ترین عوارض مصرف سیگار است.

به گزارش دانشجو پرس ، به نقل از فارس ، رسول خضری با بیان اینکه دود ناشی از مصرف سیگار به چشم مردم به ویژه وزارت بهداشت می‌رود، افزود: افزایش مصرف سیگار تنها منجر به بروز سرطان نمی شود بلکه بیماری های متعددی را از جمله ریه را نیز درگیر می‌کند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سیگار نقش اثبات شده ای در بروز بیماری ها دارد که متاسفانه هزینه بسیار سنگینی را نیز به بودجه عمومی کشور وارد کرده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر واردات سیگار از کشورهایی که خود حاضر به فروش آن نیستند به معضل جدی تبدیل شده است؛ اغلب برخی کشورها سیگارهایی که دارای نیکوتین زیادی هستند را به کشورهای جهان سوم وارد می کند که همین امر سلامتی مصرف کننده را ده  ها برابر به خطر می‌اندازد.
وی یادآور شد: از سویی دیگر بیش از 4 هزار نوع ماده شیمیایی در سیگار وجود دارد که مصرف آن علاوه بر سرطان زایی منجر به جهش ژنتیکی هم می‌شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: دروازه ورود موادمخدر به کشور مصرف سیگار است و باید با اطلاع رسانی و فرهنگسازی اقدامات پیشگیرانه ای انجام داد در غیر این صورت جامعه در آینده ای نزدیک با بحران جدی مواجه می‌شود.
انتهای پیام/

نظر شما