نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30124  |  
تاریخ انتشار : 1396-02-24 13:49
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه مناظره می تواند بستری را برای گفتمان سالم و عقلایی در کشور فراهم کند، گفت: این بستر تنها با همراهی مسئولان دانشگاه ها و دانشجویان فراهم می شود.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، حمید مرادی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی درمراسم ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران گفت: امروزه یکی از نیازهای جامعه دانشگاهی، مناظره و گفت و گو است.
 

وی ادامه داد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی دست به ابتکار مهمی در این خصوص زد و با برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی فضا و بستری را برای حضور دانشجویان فراهم ساخت.

 

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه مناظره می تواند بستری را برای گفتمان سالم و عقلایی در کشور فراهم کند، تصریح کرد: این بستر تنها با همراهی مسئولان دانشگاه ها و دانشجویان فراهم می شود.

 

 

معاون فرهنگی  جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: جهاد دانشگاهی به دنبال بسط، گسترش و فراهم سازی فضای مناسب برای تضارب آرا و بیان نظرات متقابل است و دراین هدف به دنبال شناسایی افراد نخبه دانشگاهی است تا با ارائه نظرات و راه حل، مشکلات دانشگاه و جامعه را حل کنند.

 

مرادی ادامه داد: مسابقات مناظره دانشجویی الگویی مناسب برای ارائه آزاد اندیشیدن در تصمیم گیری است.

 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در پنجمین و ششمین دوره این مسابقات شرکت داشته است، افزود: در ششمین دوره این مسابقات تیم هایی از دانشگاه های بیرجند حضور دارند.

 

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهي خراسان جنوبی بیان کرد: در مناظره های دانشجویی زمینه برای تحمل نظرات مخالف، تفاهم و تبادل آراء به جای درگیری و حذف طرف مقابل فراهم می سازد و باعث تعادل و رشد جامعه می شود.

 

 مرادی با بیان اینکه ما باید در مناظره، گفتمان و احترام متقابل به گروه مخالف را تقویت کنیم، اظهار کرد: باید تعمیق و ارتقای کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره را در حوزه های دانشگاهی تقویت کنیم.

 

وی یادآور شد: این مسابقات در سه سطح دانشگاهی و استانی، منطقه ای و ملی برگزار می شود و تیم اول و دوم مرحله دانشگاهی و استانی، به مرحله منطقه ای اعزام خواهند شد.

 

انتهای پیام/

نظر شما