نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 28872  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-22 18:49
ظهر امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و دانشگاهیان استان، مراسم گرامی داشت یاد و بزرگداشت مقام شامخ آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام موسی کاظم (ع) دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، ظهر امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و با حضور دکترحسینی خراسانی  ریس بازرسی و مشاور امور روحانیون ستاد عالی کانون های فرهنگی مسجاد کشور و اقشار مختلف مردم، مسئولان و دانشگاهیان استان، مراسم گرامی داشت یاد و بزرگداشت مقام شامخ آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام موسی کاظم (ع) دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.

 
علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در این مراسم فقدان یار امام خمینی (ره) و همسنگر مقام عظمای ولایت، آیت ا... هاشمی رفسنجانی را ضایعه ای بزرگ برشمرد و این ضایعه را به رهبر معظم انقلاب، مردم شریف ایران، خانواده ی ان مرحوم و جامعه ی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت گفت.
 
 
وی با اشاره به اهمیت جایگاه علم و عالم در اسلام گفت: طبق احادیث اگر عالمی از دنیا برود شکافی در اسلام بوجود می آید که هیچ چیز نمی تواند آن را پر کند.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از علما و مجاهدین اانقلاب اسلامی بود و امام راحل را از زمانی که نطفه انقلاب بسته شد یاری کرد.
 
 
حسنی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد ایشان فرمودند آقای هاشمی ستون فقرات نظام هستند، افزود: آقای هاشمی این تعبیرات را پشتوانه خود می دانستند و نامه رهبری در پی ارتحال این عالم بزرگ فصل الخطاب بر همه نظرها بود.
 
 
وی گفت: یکی از کارهای بزرگ و بی بدیل که در دنیا شکل گرفت شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی توسط آقای هاشمی بود و ما که وارث این دانشگاه هستیم تلاش خواهیم کرد تا دانشگاه تراز انقلاب داشته باشیم.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: آقای هاشمی توجه خاصی به ایثارگران و آزادگان داشت و حتی خودشان بهترین و شیرین ترین خاطره خود را آزادی اسرا بیان می کردند.
 
 
 
انتهای پیام/
 

نظر شما