نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 28869  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-22 14:59
به مناسبت سومین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرینه امام (ره) و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مراسم بزرگداشتی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند بعد از نماز ظهر و عصر در مسجدامام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، به مناسبت سومین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرینه امام (ره) و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مراسم بزرگداشتی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بیرجند بعد از نماز ظهر و عصر در مسجدامام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزار شد.

 

حجه الاسلام شهاب استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: برخی افراد با نعمت هایی که خداوند در اختیار آنها قرار داده فخر می فروشند و یا گروهی با استفاده از نعمتهای الهی در پی خوش گذرانی و لذت های خویش هستند که بیشتر رفتار و کردار این انسانها مشابه چهارپایان چرنده است.

 

وی با بیان اینکه زمین هیچ گاه از حجت الهی خالی نیست، گفت: هرچند که تعداد آنها کم است اما انسان های بزرگ و با ظرفیتی هستند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد:  انسان هایی که ظرفیت های وسیعی دارند یک نور الهی در دل آنها تابیده است چرا که بدون ارتباط با خدا و نورانی شدن به نور الهی بهره مندی از چنین مراتبی میسر نیست.

 

حجه الاسلام شهاب خاطرنشان کرد: نتیجه نورانی شدن به نور الهی، راحت گذشتن از همه چیزهای دنیایی است که دنیاپرستان و خوش گذرانان نمی توانند براحتی از آن بگذرند.

 

وی افزود: وقتی اتصال انسان به خدا کمرنگ می شود، شرایط بخشش، عفو، گذشت و انتقاد پذیری در انسان سخت می شود.

 

این استاد دانشگاه بیرجند با بیان اینکه در دلهای افراد متقین چیزی غیر خدا راه ندارد، گفت: دنیا در نزد این افراد خوار و حقیر و گذشتن از آن آسان است.

 

حجه الاسلام شهاب افزود: دنیا در نظر اهلش تضمین داده می شود یعنی دنیا نه تنها به چشم افراد می آید بلکه در دل آنها ورود می کند و گذشتن از دنیا برای آنها سخت می شود چراکه نگرش اش دنیایی است نه خدایی.

 

وی ادامه داد: انسان مومن حیات را ابزاری برای قرب به خدا می بیند و از این فرصت استفاده می کند تا به خدا نزدیک شود و دوری از خدا موجب نگرانی انسان مومن می شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه منشاء گرفتاری های ما، نوع نگاه خودمان است، گفت: تا زمانی که فقط خود را می بینی خود پرست هستی اما وقتی از خود گذشتی و بخدا شناسی رسیدی همه اعمال در مسیر الهی قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/

نظر شما