نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 28750  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-16 08:21
مسئول نهادرهبری دانشگاه بیرجند با اشاره به موضوع عدم اجازه استفاده از اتوبوس های دانشگاه در اردوهای راهیان نور گفت: با توجه به اینکه بیشترین هزینه این اردو به ایاب و ذهاب و کرایه اتوبوس مربوط می شود بهتر است مسئولین استانی اجازه استفاده از اتوبوس های دانشگاه را به خارج از استان صادر کنند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس حجه الاسلام محمدعلی جعفری مسئول نهادرهبری دانشگاه بیرجند در جلسه برنامه ریزی راهیان نور گفت: هرکاری در هر فضایی اثرات خاص خود را دارد بطور مثال در ماه رمضان که بیشتر مردم به سمت عبودیت حرکت می کنند آمار جرم و جنایت در کشور پایین می آید و اردوی راهیان نور نیز اثرات خاص خود را دارد و جوان را در برابر آسیب های اجتماعی بیمه می کند.
 
وی با بیان اینکه پیروزی ایران با انقلابی نوپا و دستی خالی در برابر چند کشور قدرتمند دنیا فقط لطف و مدد الهی بود، اظهار داشت: این اردوها نسل جوان را با دلاورمردی های زمان جنگ آشنا می کند و باعث می شود جوانان ما به این مرز و بوم ببالند و اگر خدای نکرده خطری کشور را تهدید کرد به این باورقلبی برسند و از خاک خود دفاع کنند.
 
مسئول نهادرهبری دانشگاه بیرجند در خصوص زمان برگزاری این اردو پیشنهاد کرد: برای اینکه به مباحث آموزشی دانشجویان و دانشگاه لطمه ای وارد نشود بهترین زمان اعزام دانشجویان، بین دو نیمسال تحصیلی یا در نیمه دوم اسفندماه و در روزهای پایانی سال است.
 
حجه الاسلام جعفری با اشاره به موضوع عدم اجازه استفاده از اتوبوس های دانشگاه در اردوهای راهیان نور گفت: با توجه به اینکه بیشترین هزینه این اردو به ایاب و ذهاب و کرایه اتوبوس مربوط می شود بهتر است مسئولین استانی اجازه استفاده از اتوبوس های دانشگاه را به خارج از استان صادر کنند.
 
وی افزود: به نظر من قانون (منع خروج اتوبوس ها بیش از 20 کیلومتر) با مجوز مسئولین استانی برداشته می شود چراکه دانشگاه های سراسر کشور از وسایل نقلیه خود در اردوهای دانشجویی استفاده می کنند.
 
مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند در پایان گفت:‌اگر برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب از ریل استفاده کنیم سلامت و امنیت دانشجویان را بهتر خواهیم توانست تامین کنیم.
 
انتهای پیام/

نظر شما