نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 28740  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-13 19:58
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه روحانیت پزشک معنوی جامعه است، گفت: همایش تجلیل از روحانیون خدوم منادیان هدایت استان برای اولین بار در خراسان جنوبی برگزار می شود و مهمان ویژه این همایش مدیر کانون فرهنگی هنری مساجد کشور هستند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، احمد محبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  امروز در نشست خبری مراسم تجلیل از روحانیون خدوم منادیان هدایت خراسان جنوبی با بیان اینکه روحانیت پزشک معنوی جامعه است، گفت: با کمک به روحانیون در انجام فعالیت‌هایشان بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می شود و امام جماعت هر مسجد طبق فرموده مقام معظم رهبری مدیر آن مسجد محسوب می شود.

 

وی با اشاره به اینکه حدود 4 ماه قبل برای برگزاری همایش تجلیل از روحانیون خدوم منادیان هدایت استان برنامه ریزی شده است، افزود: این ایده را به دبیرخانه فرهنگی هنری مساجد کشور ارائه دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: این همایش برای اولین بار در استان این همایش برای تجلیل از روحانیون خدوم برگزار می شود.

 

 

محبی  به شاخص‌های مدنظر برای انتخاب روحانیون برتر خراسان جنوبی در این همایش اشاره کرد و گفت: اولین شاخص الگو بودن این افراد از نظر تحصیلات، میزان تالیفات، میزان ارتباط صمیمی روحانیون با مردم و میزان توجه این افراد به نسل جوان بوده است.

.

 

وی با بیان اینکه روحانیت الگوی جامعه هستند، تصریح کرد: روحانیون به نیازهای مختلف جامعه توجه دارند و در کنار کارهای روزمره خود به مبحث هدایت و تبلیغ نیز می پردازند.

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه دومین شاخص چند پیشه بودن روحانیون است، افزود: سومین شاخص روحانیون با مبارزات انقلابی و شاخص دیگر روحانیون همراه در طرح‌های جهادی است.

 

 

محبی با اشاره به اینکه در این همایش از 14 نفر روحانیون برجسته و برتر خراسان جنوبی تجلیل می شود، خاطرنشان کرد: این همایش در 23 دی ماه برگزار خواهد شد و مهمان ویژه این همایش مدیر کانون فرهنگی هنری مساجد کشور هستند.

 

انتهای پیام/

نظر شما