نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 28638  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-09 13:19
رئیس کمیسیون بررسی ویژه برجام و نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه اگر امام راحل به ما آموزش داد می‌توانیم عده ای می‌گویند نمی توانیم، گفت: این عده می گویند باید همه چیز را با آمریکایی ها هماهنگ کنیم و همین نگاه مسئولان برجام، IPC و FATF راخلق می‌کند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در دوره های هفتم، هشتم و نهم و رئیس کمیسیون بررسی ویژه برجام و استاد دانشگاه تهران در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مراسم گرامیداشت 9 دیماه گفت: نقش مردم در انقلاب اسلامی یک نقش ویژه و ممتازی است آنچنان که نقش مکتب در این انقلاب یک نقش والا و بی مانندی است و در کنار آن پیوستگی این دو با هم که توسط رهبری پیامبر گونه حضرت امام  برای ما یک دستاورد بسیار بزرگی به همراه داشت که قابل مقایسه با هزینه هایی که سایر کشورها در انقلاب های خود پرداختند با آنها قابل مقایسه نیست.
 
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی بود که داشت ها و شعارهای آنان رادر قالب آزادی و مساوات را به درستی تعریف می کرد و فراتر از آن، معنویت و حضور دین در عرصه اجتماع رابه قلب ها نوید می داد به الطبع این جنس انقلاب به هیچ وجه قابل پذیرش از طرف نظام سلطه نبود.
 
رئیس کمیسیون بررسی ویژه برجام به مقایسه انقلاب الجزایر با انقلاب ایران پرداخت و تصریح کرد: مردم الجزایر برای آزاد سازی کشورشان از دست فرانسوی ها یک میلیون شهید دادند این در حالی بود که جمعیت آنان در آن زمان فقط 7 میلیون نفر بود اما ملت ایران 36 میلیون نفر بودند و 60 هزار شهید دادند انقلاب به پیروزی رسید و دیگر اینکه انقلاب الجزایر به زودی از خاطره ها رفت و شرایطش به سمتی رفت که دیگر از انقلاب و ابعادش اثری باقی نماند در حالی که وقتی به انقلاب اسلامی توجه می کنیم می بینیم انقلاب به برکت اسلام، به برکت رهبری امام، به برکت حضور آگاهانه مردم با حداقل امکانات و ایثار و فداکاری نسبت به انقلاب اسلامی به پیروزی رسید .
 
زاکانی ادامه داد: هر کجا انقلاب نیاز داشت حضور آگاهانه مردم ، انقلاب را از موانع عبور داد.
 
وی اذعان کرد: در زمان جنگ 8 سال دفاع مقدس بر طبق اسناد، 45 کشور به صدام کمک کردند ما در زمان جنگ از 11 کشور، در کشور خودمان اسیر داشتیم اماحقانیت این انقلاب و اراده الهی برای کمک و مدد به مردمی که هوشیارانه و دغدغه مندانه در پی آرمان های خود بودند سبب شد که انقلاب تا امروز بتواند گام های بلندی را بردارد.
 
رئیس کمیسیون بررسی ویژه برجام گفت: در دفاع مقدس هم حضور آگاهانه مردم سبب شد که شکست نخوریم و این مسیر به همین صورت ادامه پیدا کرد.
 
زاکانی تصریح کرد: در فتنه 88 شیوه ی مواجه با انقلاب اسلامی تغییر کرد اگر ده سال اول جنگ سخت انتخاب شد، اگر از سال 76 جنگ نرم و تهاجم در حوزه های فرهنگ و سایر حوزه ها مورد توجه قرار گرفت در فتنه 88 شیوه ی جدیدی انتخاب شد که مردم در مقابل مردم قرار بگیرند .
لذا زمانی که می خواهید این فتنه را مورد بررسی قرار دهید خیلی دقیق به این نتیجه می رسید که این فتنه ابعادش جهانی است و در چند کشور این مدل عملیات تجربه شده و جواب داده است.
 
وی گفت: فتنه 88 یک دسیسه و توطئه جهانی بود که آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی به کار گرفت و یک عده هم در داخل فریب خوردند و مسیر را برای این حرکت فراهم کردند.
 
رئیس کمیسیون بررسی ویژه برجام تصریح کرد: اما خروجی کارشان حداقل 5 آسیب را در داخل ایجاد کرد که یکی از این آسیب ها ایجاد شکاف در درون جامعه و در میان مردم بود.دومین آسیب این بود که بخشی از مردم را نسبت به حاکمیت با برچسب های مختلف از جمله تقلب در انتخابات بدبین کنند.
سومین نکته و آسیب این بود کسانی که مسئولین در کشور بودند قانون شکنی و لجاجت را در کشور ترویج کردند و چهارمین آسیب چهل میلیون رأی ملت که می توانست خیلی از مشکلات را حل کند را به آتش کشیدند رأی مردم ارزشمند بود این رأی مردم را این افراد خراب کردند و نکته آخر اینکه با لجاجت و قانون شکنی اسباب تخریب مالی و جانی و روانی را در کشور ایجاد کردند.
 
زاکانی افزود: اما همه چیز معطوف به داخل کشور نبود در خارج کشور هم در مقابل نظام اسلامی نظام سلطه قرار دارد و نظام اسلامی با نظام سلطه درگیر است.
 
وی اذعان کرد:  ایران اسلامی یک الگو شده بود این یک هیمنه  یرای نظام اسلامی خلق کرده است و این افراد این هیمنه را شکستند .
 
وی ادامه داد: نکته دوم اینکه مردم سالاری دینی در ایران یک الگو معرفی کرده است که این الگو را با مُهر تقلب بدنام کردند نکته سوم اینکه آبروی نظام اسلامی را بردند و نظام را متهم به جرم، جنایت،دروغ و تجاوز کردند و نکته چهارم این بود که دشمن را امیدوار کردند.
 
زاکانی بیان کرد: ما با مذاکره مشکلی نداریم به شرطی که مذاکره منطقی انجام بگیرد ما اخیراً  2 مذاکره انجام دادیم یکی برای برجام و دیگری برای آزادی 4 جاسوس آمریکایی بود یکی را مذاکره منطقی کردیم و یکی را مذاکره عجولانه و با عجله کردیم.
 
وی تصریح کرد:  برجام مذاکره ای بود که عجولانه انجام شد چراکه ریاست محترم جمهور و ریاست محترم مجلس در سفر خارجی سند مهم برجام را که آمریکا روی آن ساعت ها کار کرده را در پاویون فرودگاه بررسی می کنند و به یک نوعی با یک بررسی پاویونی می خواهند آن را مطالعه کنند.
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در ژنو، فقط هیئت آمریکایی 146 نفر بودند و در مجموع گروه‌های مقابل 300 نفر متخصص می‌شدند اما هیئت ایرانی 16 نفر بودند که آقای ظریف گفت با 16 نفر جلوی همه ایستادیم که ما، ماندیم که چگونه ظریف این حرف را می‌گوید.
 
زاکانی یادآور شد: اوباما با صراحت بیان کرد با دشمنم مذاکره کردم و همیشه ما پیروزیم اما وقتی به ظریف گفتم با دوستت بستی یا دشمنت؟ گفت با دشمنم که گفتم سند، چیز دیگری را می‌گوید.
 
وی تصریح کرد: یکی از مذاکرات مؤفق ما که با ایستادگی انجام شد، تحویل جاسوسان آمریکایی ازجمله جیسون رضاییان بود که به ازای 4 جاسوس، 7 نفر از افراد ما که در زندان آمریکا بودند، آزاد شدند و 7 نفر بعد از گذشت یک‌سال از محکومتشان آزاد می‌شوند که گفتیم کم است که 7 نفر نیز از لیست تحت تعقیب خارج شدند که گفتیم بازهم کم است که قرار شد 400 میلیون دلاری که در زمان پهلوی از ایران گرفته بودند را با سودش پس دهند که بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون دلار می‌شد که این مبلغ را فرستادند.
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از ان گفتیم بازهم کم است که نزدیک تعطیلات سال نو میلادی، آمریکایی‌ها بانک سپه و اینترنشنال سپه را از تحریم خارج کردند.
 
زاکانی تأکید کرد: وقتی از موضع قدرت با دشمن برخورد کنیم، برای ما سود دارد و حرکتی که زیرنظر مقام معظم رهبری انجام شد، برای ما تمام سود داشت.
 
وی بیان کرد: آمریکا درموضع ضعف قراردارد و اینکه ترامپ را انتخاب کردند یعنی آمریکا باید به داخل خانه اش برگردد چراکه اگر آمریکا را اگر رها کنی زمین می‌خورد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: درمواجهه با غرب دست برترداشتیم اما هیمنه ما را شکستند و آبروی نظام را برده و مردم سالاری دینی را سرکوب کرده و دشمن را امیدوار کردند.
 
زاکانی خاطرنشان کرد: وقتی غربی ها دیدند حریف مردم نمی‌شوند مردم ازجریان سبزدست برداشتند و در عاشورا ته مانده های وابسته باطن خودشان را نشان دادند و برعلیه دین ومذهب قیام کردند.
 
وی ادامه داد: وقتی که جریان سبز با حماسه نه دی شکست خوردند کاربدتری انجام داد و به آمریکا نامه زدند ملت ایران را تحریم وتنبیه کنید و فرزند هاشمی این درخواست را از آمریکایی ها کرد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی افزود: مردم نه دی دست رد زدند به سینه افرادی که می‌خواستند حقوق مردم را زیرپا بگذارند و این دست غیب و عنایت الهی بوده که همیشه ممدکار انقلاب بوده و است.
 
زاکانی با اشاره به اینکه امروزه دو نگاه در بین مسئولان کشور وجود دارد، افزود: یک نگاه برباور امام خمینی (ره) تاکید دارد و نگاه دیگر ازباور امام خمینی (ره) عبور کرده و می‌گوید نمی شود اسلام ناب، نگاه اجتهادی امام خمینی (ره ) و امام خامنه ای را پیگیری کرد و می گویند باید انقلاب را با آمریکا ساخت.
 
وی ادامه داد: این نوع نگاه در انقلاب سابقه تاریخی دارد چراکه در ابتدای انقلاب دولت موقت، بازرگان اعلام کرد انقلاب خاتمه پیداکرده است و باید در خانه بنشینید و دیگر نمی توان به آرمان های اسلامی پایبند بود و نمی شود با مخالفت با آمریکا مشکلات کشور را حل کرد و امروز در استمرار نگاه بازرگان عده ای می خواهند این گونه کشور را اداره کنند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه برخی مسئولان می‌گویند زنگ خاتمه انقلاب راباید زد و دیگر نمی‌شود با مخالفت با آمریکا مشکلات داخلی را حل کرد.
 
زاکانی بیان کرد: رئیس جمهور برای حل مشکلات کشور قول 100 روزه داد اما هزار روز گذشت اما بالاترین مشکل کشور یعنی بیکاری حل نشد.
 
وی گفت: خراسان جنوبی معادن غنی دارد و در برخی از حوزه ها در کل کشور سرآمد است اما وضع استان اصلا خوب نیست.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی اظهارکرد: طی نظرسنجی ها 24 درصد مردم نارضایتی از دولت داشتند و بر این باور بودند که مسئولان کشور کار بلد نیستند و باور به مکتب امام خمینی (ره) ندارند.
 
زاکانی افزود: برای آموزش امسال 2200 میلیارد تومان کسری دارد اما دولت اگر 2000 میلیارد تومان دست چهارتا چپاول گری که پول بیت المال خورده اند بگیرند این مشکل حل می شود.
 
وی گفت: سال 83 که به مجلس رفتیم گفتند پیش نویس های برنامه چهارم را خواندیم دیدیم برای مردم نسخه پیچیدند و مسئولان به صراحت اعلام کردند باید به این هرم تن بدهیم و بدانیم درمخالفت با آمریکا ورژیم اشغالگرقدس امکان ندارد مشکل اقتصادمان را حل کنیم.
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه اگر امام راحل به ما آموزش داد می‌توانیم عده ای می‌گویند نمی توانیم، گفت: این عده می گویند باید همه چیز را با آمریکایی ها هماهنگ کنیم و همین نگاه مسئولان برجام، IPC و FATF راخلق می‌کند.
 
 
زاکانی ادامه داد: این نگاه وقتی به مردم می رسد مردم را ابزار میبیند نه صاحب انقلاب و زمانی که به قدرت می رسند قدرت را برای خود می خواهند نه خدمت رسانی و اینها همان نجومی بگیران هستند.
 
وی با بیان اینکه بالاترین مزیت ما بعد ازنفت پتروشیمی است، خاطرنشان کرد: امسال 24 میلیاردتومان صادرات پتروشیمی تخمین زده شده است این شرکت سالیان سال پول نقد دلار می‌گیرد و این پول را به ریال تحویل دولت میدهد و مابه التفاوت این تغییر که هزاران میلیارد دلارمیشود را از خلع آن می برند و می گویند این حق ما است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: دو هزار و 300 میلیارد تومان بدهی یک نفر فقط به بانک ملی است و دستگاه نظارتی به این بانک می گوید که برو پول خود را از کالاهای بنجل او بگیر در حالی که این فرد برج در تهران ساخته است که فقط یک واحد را 51 میلیارد تومان فروخته است.
 
زاکانی با بیان اینکه نگاه دوم که نگاه اصلی است و اینکه ایران را از نظر مادی و معنوی سلامت و الگو کنیم، گفت: مقام معظم رهبری می گویند اگرتا 50 سال آینده مرجع علمی جهان نشویم ایران شکست می خورد و ایشان پرچم علم را در دست دارند اما بقیه ترمز کرده اند.
 
وی تصریح کرد: چطورعده ای درد ندارند و نمیفهمند مردم چگونه زندگی میکنند اما این افراد بخاطر نداشتن سرپناه داخل گور میخوابند؟
 
نماینده مردم تهران در مجلس هشتم شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بابک زنجانی ها باید اعدام شوند در همین دولت سندهای پنهان کاری برای فروش نفت دارید که حق مردم در پی این سندها خورده می شود به طوری که در یک بشکه 50 دلاری 8 دلار تخفیف داده می شود.
 
زاکانی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیاز به اصلاح بزرگ، قیام و احیای حقوق ملت دارد، گفت: پرچم دار این قیام، رهبر معظم انقلاب است و ایشان فرمودند ما نوکر مردم هستیم و عده ای مانند نوکر مردم این طور که ایشان زندگی میکنند زندگی نمی کنند.
 
وی با بیان اینکه عده ای مال بیت المال در دست دارند و نمی دانند با آن باید چکار کنند، تصریح کرد: برخی ها از یادشهدا خوف دارند می‌گویند یادواره های شهدا سیاسی است.
 
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: باید حرکت عمومی ودستوری درکار بگیریم و سیاهی های فقر وتبعیض را درجامعه بشوریم  همان طور که در فتنه 88 سیاهی را در هم شکستیم.
 
زاکانی خاطرنشان کرد: عده ای ندارند اما عزت دارند اما عده ای دارند نه خودشان عزت دارند و نه راضی می شوند مردم عزت داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه بالاترین طلای این کشور نیروی انسانی جوان وتوانمند است، یادآورشد: همان ملتی که قیام کرد وجنگ را با افتخار نگه داشت یک وجب خاک ایران را به بیگانگان نداد و درفتنه 88 دست رد برسینه فتنه گران زد باید در صحنه با گفتن لبیک به رهبر معظم انقلاب طومار ظلم، فساد و فقر را در جامعه ببندند.
 
انتهای پیام/

نظر شما