نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 28637  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-08 21:32
ظهر امروز جمعی از مسئولین تشکل های دانشجویی دانشگاه های خراسان جنوبی گردهم آمدند و در خصوص موضوعات فتنه 88، حماسه 9 دی ، تشکل های دانشجویی و لزوم برگزاری یادواره شهدا در دانشگاه ها به اظهار نظر پرداختند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، صبح امروز میزگرد دانشجویی با موضوع  "حماسه 9 دی" در محل ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی برگزار شَد.

حمزه خسروی، نماینده انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند در این جلسه به آسیب شناسی فتنه 88 پرداخت و گفت: فتنه 88 کودتایی علیه جمهوری اسلامی بود که با اتهام تقلب و خدشه دار کردن رای مردم، اصل نظام را زیر سوال بردند.
 
وی با بیان اینکه در انتخابات سال 88 مردم مشارکت 85 درصدی داشتند، گفت: حضور مردم در پای صندوق های رای با هر جناح سیاسی یعنی مردم به جمهوری اسلامی رای دادند اما سران فتنه رای این مردم نادیده گرفتند و درصدد براندازی نظام بر آمدند.
 
نماینده انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند افزود: کسانی که هم اکنون در حصر هستند و یا در فتنه 88 حضور داشته اند اکنون مدعی آزادی هستند و می گویند دهان ما رابسته اند، در صورتی که اعترافات خود اصلاح طلبان دهان آنها را بسته است همچون اعترافات آقای ابطحی، نیک آهنگ کوثر، کیان تاج بخت، بنیاد سوروس و ...
 
خسروی ادامه داد: وقتی آزادی به این افراد می دهیم از آن سوء استفاده می کنند.
 
فتنه 88 حاصل دنیا طلبی عده ای از خواص بود 
 
وی با اشاره به اینکه فتنه یک همگرایی بود بین افراد داخلی با اهداف دشمن که یا نفهمیدند و یا خود را بنفهمی زدند، گفت: بعد از این فتنه آمریکا و انگلیس بسیار خوشحال شدند و از فتنه گران حمایت کردند.
 
نماینده انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند بیان کرد: این گروه علاوه بر خسارت معنوی،خسارات مالی فراوانی به کشور وارد کردند و باید در برابر خسارت میلیاردی محاکمه شوند.
 
خسروی افزود: فتنه 88 حاصل دنیا طلبی عده ای از خواص بود که جاه پرستی آنها را کور کرده بود و حتی اشتباهات اطرافیان این افراد به این موضوع دامن زد.
 
وی با بیان اینکه 9دی مثل دفاع مقدس فرا جناحی بود، گفت: مسئولین متاسفانه چنین طرز فکری ندارد و 9دی و حتی یادواره شهدا را سیاسی می کنند.
 
نماینده انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه هرکس این مباحث را سیاسی کند یا خائن یا ناآگاه گفت: اگر شهدا نمی بودند خود مسئولین فعلی یا جایگاه شان نیز نبود یا اگر در فتنه 88 دشمن پیروز می شد از کجا معلوم که این افراد الان در جایگاه و مسند قدرت بودند لذا به نظرم اکثر افراد از روی نا آگاهی حرف می زنند.
 
خسروی در پایان گفت: حضور 40 میلیونی مردم حجت را برهمگان تمام کرد و منافقین داخلی و خارجی و سرتاسر دنیا فهمیدند، مردم همیشه در صحنه اند و صحنه را ترک نخواهند کرد.
 
روحانی اشتباهات هاشمی را تکرار می‌کند
 
وی گفت: روحانی در بحث دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی اشتباهات دولت آقای رفسنجانی را تکرار می کند چراکه آقای رفسنجانی با هدف تاثیرگذاری در انتخابات آینده افراد خاصی همچون حلقه کیان مهاجرانی سروش و موسوی خوینی را وارد دانشگاه می کند.
 
نماینده انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند افزود: الان در دولت یازدهم تشکل های دولت ساخته در دانشگاه ها در حال شکل گیری هستند و رسما معاون فرهنگی وزارت علوم اقدام به تفکیک جنبش دانشجویی به اصولگرا و اصلاح طلب می کند و این یک آسیب است.
 
وی با بیان اینکه نمی دانم فهم آنها از جنبش دانشجویی چیست، ادامه داد: وقتی این تفکیک ها و تشکل های دولت ساخته در محیط دانشجویی صورت می گیرد احتمال فتنه دیگر وجود دارد.
 
نماینده انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند گفت: متاسفانه مسئولین درباره انقلاب اسلامی فرا جناحی فکر نمی کنند مثلا 9 دی و یادواره شهدا فراجناحی است و ربطی به احزاب ندارد و حتی انتخابات با برکت خون شهدا برگزار می شود اما کسانی که این مسائل را مطرح می کنند یا خائن هستند یا ناآگاه که اکثرا نا آگاه هستند.
 
یادواره شهدا سیاسی نیست
 
محمد رضائیان مسئول تحلیل و بررسی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این جلسه گفت: عده ای سعی می کنند از هر فرصتی استفاده می کنند تا آشوبی در کشور به پا کنند و به طیف خاصی هم نگاه نمی کنند و می خواهند به هر چیزی متوسل شوند تا جنجال به پا کنند.
 
وی با بیان اینکه دشمن برای ما برنامه بلند مدتی دارد و ما هم نباید ساده عبور کنیم گفت: ما هرچه داریم از شهدا داریم از شهدای انقلاب تا شهدای حرم و شهدای نیروی انتظامی.
 
این دانشجوی دانشگاه صنعتی افزود: یادوراه شهدا اسلامی است نه سیاسی و از برگزاری یادواره پا پس نمی کشیم و به بهترین نحو یاد شهدا را زنده می کنیم.
 
9دی یک آزمون برای خواص و مشخص شدن چهره حقیقی طیف خاکستری جامعه بود 
 
مسئول تحلیل و بررسی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: همان طور که رهبری فرمودند در فتنه عده ای با ظاهر معتبر می آیند و در باطن خلاف نظام عمل می کنند، در ظاهر خود را دوست دار مردم می دانند اما هدف آنها چیز دیگری است.
 
رضائیان با بیان اینکه دشمن بعد از انقلاب اسلامی لحظه ای بیکار نبوده و مدام در حال توطئه علیه نظام اسلامی است گفت: در فتنه 88 طبق برنامه ریزی طولانی مدت دشمن این کار را انجام داد و ما دانشجویان به عنوان قشر روشنفکر و روشنگر جامعه باید نسبت به حوادث گذشته از کوی دانشگاه در سال 78 گرفته تا فتنه 88 و فتنه های دیگر که در پیش است، هوشیار باشیم.
 
وی افزود: در سال 88 و 89 موج بیداری اسلامی شدت بیشتری گرفت و با واقعه 9 دی اثبات به جهانیان ثابت شد مردم پای انقلاب می ایستند و به امام و رهبرشان وفادار هستند.
 
مسئول تحلیل و بررسی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه دشمن با کودتا در کشورهای دیگر جواب گرفته بود گفت: آنها فکر می کردند این کودتا در ایران نیز جواب خواهد داد اما معادلات دشمن بهم خورد و با یاری خدا مردم ایران پیروز شدند.
 
رضائیان اظهار کرد: برخی از خواص در سال 88 با دشمن همکاری کردند که عده ای خواسته و عده ای ناخواسته بود و پس از فتنه پایشان را کنار کشیدند.
 
وی گفت: 9دی یک آزمون برای خواص و مشخص شدن چهره حقیقی طیف خاکستری جامعه بود و مشخص کرد این افراد کدام طرفی هستند.
 
دانشجوی دانشگاه صنعتی بیرجند ادامه داد: انقلاب ما برپایه عاشورا و مهدویت به پا شده و حماسه 40 میلیونی 9دی نشان داد مردم ایران مردمی آگاه و بصیر هستند و امیدواریم در فتنه های بعدی نیز بصیر باشیم.
 
یکی از ترفندهای دشمن استفاده از نیروهای داخلی برای ضربه زدن به کشور بود
 
حسین دررودی، مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این میزگرد به اهمیت حماسه 9دی پرداخت و گفت: حماسه 9 دی در سال 88 در یکی از روزهای غیر تعطیل و در بین هفته رغم خورد و مردم با حضور خود ثابت کردند ولایت فقیه و نظام اسلامی را قبول دارند و همیشه پای انقلاب هستند.
 
وی با بیان اینکه برای براندازی نظام از قبل برنامه ریزی شده بود، گفت: یکی از ترفندهای دشمن استفاده از نیروهای داخلی برای ضربه زدن به کشور بود که این خود مشکل را برای ما دوچندان کرد و برخی خواص در این مسیر به بیراهه رفتند و از چشم مردم افتادند.
 
مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: تقویت تحریم ها بعد از فتنه شدت گرفت و مسئولین دولت یازدهم برجام را به بهانه رفع تحریم ها بر ملت ایران تحمیل کردند اما آمریکایی ها نه تنها تحریم ها را لغو نکردند بلکه تشدید و تمدید 10 ساله را در دستور کار خود قرار دادند.
 
دررودی گفت: دشمن با حکومت و نظام ما مشکل دارد و از ابتدای انقلاب تا کنون در حال برنامه ریزی و براندازی نظام است.
 
وی با بیان اینکه ممکن است فتنه ای در حال رخ دادن باشد، گفت: دشمن می خواهد سیاست ما را از ما بگیرد در برخی هیئت ها موفق شدند مثل برخی هیئت های سکولار که می گویند دین باید از سیاست جدا باشد لذا در مقابله با دشمن و هر گونه فتنه ای، هم افزایی بین تشکل های انقلابی باید بیشتر شود.
 
وی گفت: برگزاری یادواره شهدا، کاری فرهنگی و اجتماعی است که دلاوری ها را برای مردم زنده میکند و امروز لحظه لحظه زندگی خود را مدیون خون شهدا هستیم.
 
خسارت فتنه 88 به کشور بیش از 324 هزار میلیارد تومان بود
 
شایان ولی پور مطلق  مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند نیز در میزگرد تشکل‌های دانشجویی خراسان جنوبی اظهار داشت: هنوز رای دادن مردم تمام نشده بود چه برسد به شمارش آرا که یکی ازهمین سران فتنه اعلام کرد بنده قطعا پیروز انتخابات هستم واین اولین قانون شکنی وی بود، قطعا برنامه از پیش تعیین شده داشتند.
 

وی افزود:آنچه  که قطعی بود اینکه می خواستند فضای تضارب آرای موجود را به سمت تعارض با نظام جمهوری اسلامی ایران بکشند.

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند عنوان کرد: توهین به مقدسات،پاره کردن عکس امام و هتک حرمت به عاشورا و امام حسین (ع) باعث شد که مردم به پاخیزند و حماسه 9 دی را خلق کنند.

ولی پور مطلق با بیان اینکه دشمنان در 9 دی از ملت ایران ناامید شدند، افزود: دشمنان در فتنه 88 شکست  سختی خوردند و به اهداف خود نرسیدند.

وی خاطر نشان کرد:  9 دی یک میزان است، میزانی برای همه که بتوانند موضع خودشان را شفاف و روشن  مشخص کنند.

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند افزود: جرم سران فتنه خیلی بالا است زیرا در این فتنه دشمن را در براندازی نظام همراهی کردند و اگر بخواهند محاکمه شوند باید چندین بار اعدام شوند.

وی ادامه داد: فتنه‌گران بالای 324 هزار میلیارد تومان به نظام جمهوری اسلامی ایران خسارت زدند.

 
برخی مسئولین استانی به دنبال این هستند تا فضا را امنیتی کنند
 
محمد امین کریمی دبیر شورای تبیین مواضع خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: ما جوانان انقلابی بدنبال هم افزایی بین خودمان هستیم و رسالت ما روشنگری و برگزاری نشست های بصیرتی، حلقه های صالحین و حضور در خوابگاه های دانشجویی و نشست صمیمی با دانشجویان است چراکه مردم ما ممکن است این را حوادث فراموش کنند.
 
وی با بیان اینکه برخی مسئولین استانی به دنبال این هستند تا فضا را امنیتی کنند، گفت: برخی ها از عدم برگزاری یادواره شهدا سخن می گویند اما ما با توجه به منویات رهبری رسالت خود را انجام می دهیم و به دنبال اهدافمان هستیم.
 
دبیر شورای تبیین مواضع خراسان جنوبی اظهار کرد: بعد از دولت یازدهم رفع حصر سران فتنه در دستور کار خیلی از اصلاح طلبان قرار گرفت تا قبح فتنه را بشکنند اما نباید هرگز جرم نپذیرفتن رای مردم، اتهام تقلب، امیدوار کردن دشمن، خسارت های مالی و تمدید تحریم های حقوق بشری و دیگر تحریم ها را از بین برد.
 
 
انتهای پیام/

نظر شما