نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31229  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-02 11:23
نماینده دانشجویان معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با دانشجو پرس:
تفاوت نظر و عملکرد در مسئولین وجود دارد/چرا یک مدیر با این سبقه بسیار خوب باید عزل شوند؟
نماینده دانشجویان معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ما اساسا با سازو کار عزل و نصب معاونت فرهنگی مشکل داریم اظهار کرد: معاونت فرهنگی قابل قیاس با معاونت های دیگر نیست و رکن اساسی این معاونت، دانشجوست، وقتی مسئولان ادعای آزادی دانشجو در دانشگاه را دارند، چرا صدای اعتراض دانشجو را در این تغییر نشنیدند و یا حداقل برای این تغییر هیچ مشورتی با دانشجویان و تشکل ها صورت نگرفته است؟

محمد اولادی نماینده دانشجویان معترض و دبیر سابق کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درگفتگو با خبرنگار دانشجو پرس ضمن گلایه از مسئولین و عدم توجه به سخنان دانشجویان گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی از عملکرد بسیارخوب دکتر دستجردی معاونت فرهنگی سابق دانشگاه رضایت کامل داشته و از عزل ایشان به شدت ناراحتند تا حدی که کلیه فعالیت های فرهنگی دانشگاه در اعتراض به این عمل، تعلیق شده است.

 

وی افزود: ما دانشجویان درخصوص علت عزل ایشان خدمت رئیس محترم دانشگاه رسیدیم و ایشان گفتند یکی از مدیران فرهنگی این معاونت عملکرد خوبی نداشته و دکتر دستجردی اقدام به تعویض این مدیر نکرده است اما ما این موضوع را بعید می دانیم و دلایل سیاسی پشت پرده است و گرنه ما دانشجویان متعهد شدیم که  این مدیر تعویض شود اما مسئولین رده بالا این موضوع را نپذیرفتند.

نماینده دانشجویان معترض با بیان اینکه محیط فرهنگی عرصه ای برای سلایق مختلف است، گفت: دکتر دستجردی مانند پدری دلسوز فراتر از وظایف خود به همه طیف های دانشجویی بها می داد و با صعه صدر در خارخ از ساعات اداری به دانشجویان مشاوره می دادند.

 

اولادی ادامه داد: مدیریت خوب دکتر دستجردی و محبوبیت ایشان در بین دانشجویان باعث شده تا همه طیف های سیاسی و فرهنگی دانشجویی از دکتر حمایت کنند و در نبود ایشان با وفاق عمومی فعالیتهای خود را تعلیق کنند.

 

وی با اشاره به اینکه ما اساسا با سازو کار عزل و نصب معاونت فرهنگی مشکل داریم اظهار کرد: معاونت فرهنگی قابل قیاس با معاونت های دیگر نیست و  رکن اساسی این معاونت، دانشجوست، وقتی مسئولان ادعای آزادی دانشجو در دانشگاه را دارند، چرا صدای اعتراض دانشجو را در این تغییر نشنیدند و یا حداقل برای این تغییر هیچ مشورتی با دانشجویان و تشکل ها صورت نگرفته است؟

 

 دبیر سابق کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: متاسفانه تفاوت نظر و عملکرد در مسئولین وجود دارد چراکه علی رغم مخالفت ها بازهم کار خود را کردند.

 

اولادی تشریح کرد: اگر رئیس دانشگاه نماینده نماینده وزارت بهداشت است، پس باید خودش معاونتها را انتخاب کند نه اینکه وزارت بهداشت از راه دور برای همه ی دانشگاه ها آن هم بویژه در حوزه فرهنگی تعیین تکلیف کند و این بنظر بنده ساز و کار اشتباهی است و هنوز این سوال برای ما باقی است که چرا یک مدیر با این سبقه بسیار خوب باید عزل شوند؟

 

انتهای پیام/

نظر شما