نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31198  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-28 12:08
دبیر مجمع هماهنگی تشکلهای دانشجویی استان خراسان جنوبی گفت: متاسفانه در چند دهه اخیر درگیر مسائل فرعی چون علوم اسلامی و علوم انسانی شدیم و اسرار بر علوم انسانی غربی موجب شده تا علوم اقتصادی، فرهنگی و مبانی اجتماعی که از مجامع دانشگاهی ما بیرون می اید به دلیل عدم وحدت به سمت علوم غربی و غرب زدگی برود.

 
مسعود عطائیان دبیر مجمع هماهنگی تشکلهای دانشجویی استان خراسان جنوبی در گفتگو با دانشجو پرس اظهار داشت: شهید مفتح سمبل وحدت بین دانشگاهیان و طلاب بود و 27 آذر یادآور عزم امام راحل (ره) برای وحدت این دو نهاد برای صیانت از ارزش های انقلاب است.
 
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در سال 59فرمودند" دانشگاه باید اسلامی شود تا استقلال پیدا کند و خود را از غرب جدا کند" گفت: حوزه و دانشگاه می توانند همچون دوبال برای نظام اسلامی و ارائه نسخه های اسلامی جهت گشایش تنگناهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  و رفع موانع نظام ایفای نقش کنند.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه منظور از وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت سازمانی و ادغام این دو نهاد نیست، ادامه داد: ما نیازمند هردو نهاد علمی هستیم و باید این دو با یکدیگرتوافق، تفاهم و تعامل خوبی داشته باشند تا بتوانند نسخه شفا بخشی به جامعه ارائه دهند.
 
عطائیان افزود: متاسفانه در چند دهه اخیر درگیر مسائل فرعی چون علوم اسلامی و علوم انسانی شدیم و اسرار بر علوم انسانی غربی موجب شده تا علوم اقتصادی، فرهنگی و مبانی اجتماعی که از مجامع دانشگاهی ما بیرون می اید به دلیل عدم وحدت به سمت علوم غربی و غرب زدگی برود.
 
وی گفت: جلسات فرمایشی مسئولین وعدم تبیین علوم اسلامی موجب بانکداری فعلی، افزایش قاچاق کالا، ناهنجاری های اجتماعی و .. شده است و باید شورای انقلاب فرهنگی هموار ساز جاده وحدت این دو نهاد باشد اما متاسفانه اگر در ماه های اخیر به کارنامه شورای انقلاب فرهنگی نگاهی بیاندازید حتی نتوانسته پاسخگوی حداقل انتظار دانشگاه ها باشد.
 
دبیر مجمع هماهنگی تشکلهای دانشجویی استان خراسان جنوبی افزود: در حقیقت حضور علما و طلاب در دانشگاه ها باعث افزایش معرفت دانشگاهیان و پرورش جوانان متخصص و متعهد خواهد شدچنانکه شهدای ما برگرفته از علم و دین بودند.
 
عطائیان در پایان با بیان اینکه تشکلهای دانشجویی و نهاد رهبری باید گامهای موثری در وحدت حوزه و دانشگاه بردارند، گفت: تعامل حوزه و دانشگاه قطعا در جهت رشد و تعالی مردم و جامعه موثر خواهد بود و موجب گسترش انقلاب و دین مبین اسلام در جهان خواهد شد.
 
انتهای پیام/

نظر شما