نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31185  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-27 19:08
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه علم و دین از یکدیگر جدایی پذیر نیستند بلکه باید هماهنگ با هم در جهت پیشرفت و تعالی جلو بروند، گفت:هجمه های بی شائبه ی دشمنان اسلام عقاید نسل جوان را نشانه رفته و هدفشان تربیت نسل بدون پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب است که دفع این خطر جهان اسلام با تلاش و همفکری هر چه بیشتر این دو قوه امکان پذیر است.

مهدی ابراهیمی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجو پرس ضمن گرامیداشت روز 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: خصوصیت بارز شخصیتی و اخلاقی شهید مفتح در قدرت ارتباط گیری با دانشجویان و نسل جوان بود که همانند یک حلقه ی اتصال میان این دو قوه ی بزرگ جامعه یعنی حوزه و دانشگاه عمل می کرد.
 
وی افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد وحدت هرچه بیشتر و عمیق تر میان حوزه و دانشگاه بود، خیانتی که رژیم منحوس پهلوی سالها موجب جدایی میان این دو قشر مهم جامعه شده بود چراکه روحانیت و دانشگاهیان با تعامل می توانستند جلوی آنها بایستند.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه دشمن درصدد تفرقه میان این دوقشر است، گفت: عوامل استعمار به قشر روحانیت که می رسند می گویند تیپ جوان و تحصیل کرده فاسد شده و عقاید خود را از دست داده اند و به قشر دانشجو که می رسند می گویند مراجع و روحانیون خرافی و مرتجعند و واقعیات زمان را درک نمی کنند.
 
ابراهیمی تاکید کرد: ما وظیفه داریم علی رغم خواست و کوشش تفرقه جویان، روابط معنوی و فکری خود را عمیقتر و با استفاده از تجارب ، اطلاعات و نیروی یکدیگر موجبات ثبات و تعالی خود و جامعه اسلامی را فراهم نماییم که این بیانگر اهمیت فوق العاده تاثیرگذاری وحدت این دوقشر برجامعه است.
 
وی با اشاره به اینکه طلاب و دانشجویان نباید با هم احساس بیگانگی کنند، اظهار داشت: این دو قشر باید احساس برادری را در میانشان تقویت کنند و در تعامل با یکدیگر بکوشند و در رفع نواقص یکدیگر گام بردارند.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در نظام اسلامی علم و دین باید پا به پای هم حرکت کنند، ادامه داد: علم و دین از یکدیگر جدایی پذیر نیستند بلکه باید هماهنگ با هم در جهت پیشرفت و تعالی جلو بروند.
 
ابراهیمی افزود: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته، مستقل، پیشاهنگ و الگوست.
 
وی با بیان اینکه علما و دانشمندان باید بدانند که دانشگاه و روحانیت مکمل یکدیگرند، گفت: هجمه های بی شائبه ی دشمنان اسلام عقاید نسل جوان را نشانه رفته و هدفشان تربیت نسل بدون پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب است که دفع این خطر جهان اسلام با تلاش و همفکری هر چه بیشتر این دو قوه امکان پذیر است.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است و بایستی از آن در جهت رفع شبهات و معرفی اسلام ناب به جوانان غربی و اروپایی در مواجهه مستقیم با آنان و روشن کردن حقیقت اسلام که با تصویر رسانه ایی آن فاصله زیادی دارد با زنده کردن منطق حقیقت یابی در آنان انجام پذیرد. 
 
انتهای پیام/

نظر شما