نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30840  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-02 22:15
مسئول گروه جهادی علوم پزشکی بیرجند با تاکید بر اینکه هرچه دارم از عنایت حضرت زهر سلام الله علیها است، خاطر نشان کرد: هرجا در کارمان گره افتاد و به بن بست خوردیم از حضرت زهرا سلام الله علیها یاری خواستم و در زندگی هم بیشتر تلاشم این بوده که ارتباط جوانان اطرافم را با حضرت زهرا سلام الله علیها بیشتر کنم.

قائد یوسفی، دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دانشجوپرس، ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج بیشتر برای کسانی است که دغدغه‌مند هستند و دردی از مردم و انقلاب رفع کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه از سال اول دبیرستان وارد بسیج شده است، افزود: در بدو ورود به دانشگاه مسئولیت برگزاری اردوهای جهادی، اردوی اربعین، برگزاری بحث سیاسی، مناظره انتخاباتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی ، دعوت از دکتر جلیلی، زاکانی، عباسی و...  را برعهده داشتم.

 

 

این عضو بسیجی با بیان اینکه «گروه پزشکی جهادی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها» از شهریور 95 فعالیتش را آغاز کرده، تصریح کرد: اولین گروهی بودیم که داخل استان و با اتکا به نیروهای داخل و بومی استان تصمیم گرفت که یک اردوی چندجانبه و بزرگ داشته باشد، تا قبل از آن اردوهای داخل استان تک جانبه بودند و اکثراً فعالیتهای عمرانی و فرهنگی داشتند.

 

 

یوسفی ادامه داد: سال گذشته این گروه جهادی در منطقه درمیان با 70 نفر خدمات پزشکی، دندان پزشکی، عمرانی، آموزشی و کارآفرینی داشتند و در ابتدا هیچ کسی فکر نمی کرد که در سطح گروههای جهادی دانشگاه تهران کار کنیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بلافاصله بعد از اولین اردو باتوجه به پتانسیل گروه پزشکی جهادی از دانشگاه صنعتی شریف درخواست همکاری شد، گفت: با گروه شهید وزوایی این دانشگاه همکاری کردیم و برای اولین بار پزشک متخصص را در اردوهای خودمان تا روستاهای لب مرز پیش بردیم.

 

 

دانشجوی بسیجی جهادگر بیان داشت: در کمکهای دارویی نیز اولین گروه جهادی بودیم که کامل خدمات دارویی ارائه می دادیم.

 

 

یوسفی با بیان اینکه آخرین اردوی گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها در شهریور 96 بود، افزود: 110 نفر از دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان و متخصصان حضور داشتند و حیطه فعالیت ما بیشتر شامل ساخت چهار سرویس بهداشتی و حمام برای خانواده های نیازمند، نصب درب و پنجره های مسجد بود همچنین از لحاظ فرهنگی و آموزشی جمعیت بیش از 5 هزار را پوشش دادیم.

 

 

به گفته وی در اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی به طور میانگین پنج نفر دندان پزشک از صبح تا شب فعالیت می کردند و در خدمات دندان پزشکی بیشتر گروه های جهادی خدمات ترمیم و کشیدن را دارند اما گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها امکانات عصب کشی را به روستاهای لب مرز  برد تا مردم از این خدمات بهره مند شوند؛ عصب‌کشی حتی در مراکز بهداشتی نهبندان هم انجام نمی شود اما به لطف و عنایت حضرت زهرا سلام الله علیها توانستیم این خدمت را به مردم منطقه ارائه دهیم.

 

 

مسئول اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه تاکنون این گروه به درمیان، زیرکوه و نهبندان اعزام شده است، ادامه داد: 520 نفر ویزیت عمومی، 55 نفر ویزیت سونوگرافی، 70 نفر ویزیت اطفال و 85 نفر ویزیت داخلی شدند و همچنین 700 مورد کشیدن دندان ، 450 مورد ترمیم، حدود 60 مورد عصب کشی نیز انجام شده است.

 

 

یوسفی یادآور شد: سال گذشته کاروان اربعین در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند راه اندازی کردیم و امسال نیز یک کاروان خواهران و یک کاروان برادران به کربلای معلی اعزام شدند.

 

 

بسیج عرصه مناسبی برای نشان دادن توانمندی‌ها

وی با تاکید بر اینکه بسیج یک عرصه است تا توانایی های خودمان را نشان دهیم، گفت: تاکنون بسیاری از کارهای را انجام دادیم که بسیاری می‌گفتند نمی شود و روحیه بسیجی یعنی این که نشدنی ها را به شدنی ها تبدیل کند.

 

 

این جهادگر با بیان اینکه ذات بسیجی فداشدنی است، افزود: هرکسی که برای انقلاب و پیروزی گفتمان انقلاب اسلامی و شیعه تلاش می کند بسیجی است حال این فرد می خواهد در کشمیر باشد یا در قلب لندن.

 

 

وی در خصوص بهترین الگوی بسیجی برای معرفی به جوانان، بیان کرد: الگو درجه دارد الگوی نهایی امام علی علیه الاسلام است که تمام وجودش وقف اسلام بود و بسیجی یعنی اینکه تمام وجودمان وقف انقلاب شود.

 

 

یوسفی تاکید کرد: امام (ره) فرمودند هرجایی که جلوی راهتان را گرفتند بدانید راه شما درست است و امروز هم حملات رسانه ای دشمن به بسیج به این خاطر است.

 

 

هرجا در کارمان گره افتاد از حضرت زهرا(س) کمک خواستیم

این بسیجی با تاکید بر اینکه هرچه دارم از عنایت حضرت زهر سلام الله علیها است، خاطر نشان کرد: هرجا در کارمان گره افتاد و به بن بست خوردیم از حضرت زهرا سلام الله علیها یاری خواستم و در زندگی هم بیشتر تلاشم این بوده که ارتباط  جوانان اطرافم را با حضرت زهرا سلام الله علیها بیشتر کنم.

 

 

یوسفی، تمام اردوهای جهادی را سرشار از خاطره دانست و گفت: راه اندازی اولین اردوی جهادی با حضور دندان پزشکان بسیار خاطره انگیز بود آن زمان سرباز صفر بودم و از کار اردوهای جهادی چیزی نمی‌دانستم و در آن شرایط هم برخی به من می‌گفتند امکان انجام چنین کاری نیست اما امروز بسیاری به خدمات این گروه جهادی افتخار می‌کنند.

 

 

 

 

نظر شما