نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 30676  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-27 13:00
کارشناس مسئول امور فرهنگی واجتماعی پردیس شهیدباهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی:
دونالد ترامپ نشان داده بویی از سیاست نبرده است/ خدمت به مردم و تکیه بر توان داخلی، نمود عملی مبارزه با آمریکاست
کارشناس امور فرهنگی و اجتماعی پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه سیاست گزاری ترامپ با اوباما زمین تا آسمان تفاوت دارد، گفت: دونالد ترامپ نشان داده بویی از سیاست نبرده است و باید به فکر تجارت و بیزینس هایش باشد.

غلامحسین نخعی کارشناس امور فرهنگی پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار دانشجو پرس در خصوص سخنان سخیف ترامپ گفت: ما می توانستیم غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را بدون پرداخت هیچ هزینه ای تجربه کنیم، اما همین که در تکامل تاریخی ملت ایران چنین رشدی حاصل شد آن را باید امداد الهی دانست و آن را به زبان و عمل پاس داشت.

وی افزود: روندی که ترامپ پیش گرفته است منجر به سرخوردگی دولت و مردم آمریکا در سطح سیاست جهانی می شود.

 

کارشناس امور فرهنگی پردیس شهید باهنر با بیان اینکه سیاست گزاری ترامپ با اوباما زمین تا آسمان تفاوت دارد، ادامه داد: دونالد ترامپ نشان داده بویی از سیاست نبرده است و باید به فکر تجارت و بیزینس هایش باشد.

 

نخعی با اشاره به اینکه امروز خدمت و کار برای مردم و تکیه بر توان داخلی، نمود عملی مبارزه با آمریکا است، گفت: باید به صورت عملی نشان داد که این تهدیدها و تحریمها تاثیری در مسیر ملت ما ندارد. 

 

وی بیان کرد: اصولا آقای ترامپ فردی بدون سواد سیاسی و حتی سواد دانشگاهی معتبر میباشد و شخصیتی پولی بوده و به هر مسیری که  منفعت بیشتری داشته باشد حرکت میکند غافل از آنکه اداره کردن یک کشور بیشتر از منفعت سیاست و مدیریت میخواهد.

 

کارشناس امور فرهنگی پردیس شهید باهنر با بیان اینکه ترامپ شخصیت روشنی نداشته و شخصیت او نامتعادل است و می‌تواند هر کاری انجام دهد، افزود: ما در مقابل دولت متشنجی قرار داریم و با این دولت متشنج، شاهد تنش داخلی در آمریکا و در کل جهان خواهیم بود.

 

نخعی گفت: معتقدم تصمیم نظامی علیه ایران تنها یک تهدید برای گرفتن امتیاز است زیرا آنها می‌دانند ایران تنها نیست.

 

وی در پایان گفت:اروپاییها هم همزمان با تلاش برای حفظ برجام، گفته اند ما هم نگرانیم که برنامه های موشکی ایران و فعالیت های منطقه ای این کشور امنیت اروپا را به خظر انداخته می اندازد. ما آماده ایم که درباره این موضوع همکاری با آمریکا و هر شریک دیگری که مرتبط باشد داشته باشیم. انتظار داریم ایران هم وارد این دیالوگ سازنده بشود تا اقدامات بی ثبات ساز را متوقف کند و به سمت راه حل های مذاکره شده حرکت کند.

 

انتهای پیام/

نظر شما