نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 28672  |  
تاریخ انتشار : 1395-10-11 13:45
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در گفتگو با دانشجوپرس:
خبر تغییر ریاست پیام نور طبس کذب است/برخی به دنبال سیاسی کردن دانشگاه هستند
رئیس دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی تغییر ریاست پیام نور شهرستان طبس را تکذیب کرد و گفت: مصطفی اخوان صفار یکی از دلسوزترین و بهترین روسای مراکز پیام نور استان هستند و تعامل خوبی دارند لذا بنده هیچ تمایلی به جابه جایی در مدیریت پیام نور طبس ندارم.

مهدی ثقفی رئیس دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس خبر تغییر ریاست پیام نور شهرستان طبس را تکذیب کرد و گفت: مصطفی اخوان صفار یکی از دلسوزترین و بهترین روسای مراکز پیام نور استان هستند و تعامل خوبی دارند لذا بنده هیچ تمایلی به جابه جایی در مدیریت پیام نور طبس ندارم.
 
وی با بیان اینکه آقای اخوان صفار در آزمون دکترا پذیرفته شده اند، افزود: من از ایشان در خواست کردم که با توجه به ایام امتحانات و کوتاه بودن ترم بعد تحصیلی و از طرفی انتخابات ریاست جمهوری که در پیش داریم، ادامه تحصیل را به بعدا موکول کنند.
 
رئیس پیام نور استان ادامه داد: برخی شایعه پراکنی می کنند که این تغییر مدیریت به دلیل ضعف مدیریتی آقای اخوان صفار هست که این مورد صحت ندارد و اگر قرار به تغییر باشد صرفا بدلیل ادامه تحصیل مدیریت فعلی پیام نور طبس خواهد بود.
ثقفی گفت: رئیس فعلی دانشگاه پیام نور طبس اگر بخواهد ادامه تحصیل بدهد نباید پست و مقامی همزمان داشته باشد چراکه داشتن دو پست خلاف قانون دانشگاه است که در این صورت ما با مشورت گرفتن از مسئولین شهرستان طبس امام جمعه، نماینده مردم در مجلس و دیگر مسئولین شخصی را برای ریاست پیام نور طبس انتخاب خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه برخی از بیرون، افرادی را پیشنهاد می دهند که حتی دانشگاهی نیستند و شرایط دانشگاه را درک نمی کنند، گفت: برای ریاست دانشگاه باید صلاحت علمی و عمومی فرد، طبق قوانین و مورد تایید کمیته انتسابات دانشگاه و مسئولین شهرستان و استانی باشد و حداقل کمتر از رئیس فعلی نباشد و شرایط ارتقا دانشگاه را فراهم کند.
رئیس پیام نور استان اظهار داشت: برخی از افرادی که در حاشیه هستند و حتی برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، فردی را برای ریاست بعدی پیشنهاد داده اند که ایشان نیز دانشجوی دکتراست و مطابق قانون نمی تواند ریاست مرکز طبس را برعهده بگیرد و دو شغله باشد.
ثقفی با بیان اینکه برخی بدنبال سیاسی کردن دانشگاه هستند، گفت: دانشگاه اردوگاه جناح خاصی نباید باشد و ما سعی داریم تا در فضایی آرام و دور از جنجال های سیاسی، فضایی آرام همراه با روشنگری در دانشگاه های سطح استان، فضا را برای حضور حداکثری مردم فراهم کنیم.
 
انتهای پیام/

نظر شما