نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 29436
تاریخ انتشار: 1395-12-14 11:32
در شرايط کنوني که با مسائلي نظير تغيير نسل ها، نياز روز افزون نسل جوان به ارزشهاي متعالي اسلامي در جهت پيمودن مسير پيشرفت همه جانبه و تحقق تمدن عظيم اسلامي، تهاجم فرهنگي دشمنان و تلاش مذبوحانه ايادي داخلي آنان در جهت جدائي آينده سازان کشور از ارزشهاي والاي انقلاب اسلامي مواجهيم، ترويج فرهنگ شهادت و ايثار به عنوان والاترين ميراث انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس وظيفه‌اي است كه بر عهده همه دلسوزان نظام مي باشد.

به گزارش خبرنگار دانشجوپرس، ايثار و شهادت در شمار عالي ترين مفاهيم الهي و حاصل متعالي ترين ارزشهايي است که مي تواند جامعه انساني را به تکامل و تعالي برساند و والاترين برکات را به آن ببخشد.پيام و آرمان شهدا به دليل عظمت مرتبه اي که شهدا بدان دست يافته اند عالي ترين پيامها و از جنس پيام انبياء الهي است.

همزمان با ایام شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) دانشگاه صنعتی بیرجند، دانشگاه آزاد فردوس و دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند پذیرای 6 تن از شهدای عزیز گمنام هشت سال دفاع مقدس بود.

دانشجویان و مردم متدین خراسان جنوبی در این مراسم سنگ تمام گذاشتند و با حضوری پرشور و بی نظیر با پیکرهای مطهر شهدا وداع کردند.
 
کارکنان،اساتید و دانشجویان شرکت کننده در این مراسم با شهداء بیعت مجدد نمودند تا ادامه دهنده گان راه و روش آنان باشند و از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) با تمام وجود دفاع و حمایت نمایند.
 
مهدی سبزه کار مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس ضمن تقدیر و تشکر از حضور حماسی مردم و دانشجویان گفت: حضور شهدا امروز در دانشگاه ها تقابلی با هجمه های فرهنگی و تضاد های اجتماعی است.
 
وی افزود: در واقع هدف از تدفین شهدا در این فضا این است که فضای دانشگاه ، فضای فرهنگی باقی بماند و دانشجویان بدانند که این شهدای ما گمنام نیستند بلکه خوش نام اند و ارامش امروز دانشگاه‌ها به یمن وجود همین شهداست که آغازگر مکتب ایثار و شهادت هستند .
 
وی در ادامه  ضمن تقدیر و تشکر از اداره حفظ و نشر و بسیج استان مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند چند سال است که منتظر حضور شهداست، بیان داشت : از اداره حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس و سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی که به ما لطف کرده و انتظار طولانی مدت ما را پایان بخشیدند؛ متشکریم.
 
 
 
رضوی یکی از دانشجویان دانشگاه بیرجند نیز به خبرنگار ما گفت: این روزها باید قدردان حضور شهدا در شهرمان باشیم. 
 
وی با بیان اینکه حضور شهدا در دانشگاه برای دانشجویان یک فرصت است، افزود: برای دانشجو ضروری است که بداند  شهدا برای چه از دنیا گذشتند و جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند. 
 
این دانشجو تصریح کرد: باید وصیتنامه شهدا را بخوانیم و علاوه بر مطالب درسی با آشنایی با شهدا روحیات معنوی خود را  نیز ارتقا بخشیم. 
 
رضوی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن خون شهدا، گفت: شهدا برای اسلام و انقلاب جان دادند و ما هم باید پاسداری لازم را از این نعمت های بزرگ داشته باشیم.
 
 
خادمی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان نیز در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: همه آمدند تا تجدید میثاقی با شهدا داشته  باشند و به شهدا بگویند که ادامه دهنده راهشان خواهند بود.
 
وی با بیان اینکه عشق هر کسی و حال و هوای خودش او را به حضور در چنین صحنه هایی می کشاند، گفت: یاد و خاطره این شهداء یعنی احیاء فرهنگ ایثار،شهادت و از خودگذشتگی در راه اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که نیاز است نسل جوان با آن آشنا باشند زنده نگاه داشته شد.
 
این دانشجو با بیان اینکه لیاقت است برای یک دانشگاه که شهدا در آنجا حضور داشته باشند، افزود: نعمت بزرگی نصیب دانشگاهیان شده و باید قدر آن را بدانند. 
 
خادمی ادامه دادن راه شهدا و توجه به وصیت های شهدا مانند حفظ حجاب  را از راه های ارج نهادن خون شهدا دانست و خاطرنشان کرد: موفقیت ما زمانی است که مسیر شهدا را به درستی ادامه دهیم.
 
شهدا برگزيدگان نسل خود بوده اند و اصلي ترين پيام آنها براي نسل امروز پيموندن طريق الله، طريق عزت، آزادي و سعادت و سربلندي دنيا و آخرت است. در شرايط کنوني که با مسائلي نظير تغيير نسل ها، نياز روز افزون نسل جوان به ارزشهاي متعالي اسلامي در جهت پيمودن مسير پيشرفت همه جانبه و تحقق تمدن عظيم اسلامي، تهاجم فرهنگي دشمنان و تلاش مذبوحانه ايادي داخلي آنان در جهت جدائي  آينده سازان کشور از ارزشهاي والاي انقلاب اسلامي مواجهيم، ترويج فرهنگ شهادت و ايثار به عنوان والاترين ميراث انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس وظيفه‌اي است كه بر عهده همه دلسوزان نظام مي باشد.
 
بي شک ترويج فرهنگ ايثار و شهادت از راههاي متعددي امکان پذير است که يکي از مؤثرترين آنها حضور اجساد مطهر شهدا در مراکز آموزش عالي و دانشگاه‌هاي کشور مي باشد. 
 
انتهای پیام/

نظر شما