نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 29423
تاریخ انتشار: 1395-12-09 12:34
کم کم انتظار به پایان می رسد و دانشجویان برای استقبال از شهدای گمنام سر از پا نمی شناسند، آنها در اقدامی جهادی و خودجوش ستاد استقبال تشکیل داده و فضای دانشگاه را برای میزبانی از مسافران بهشتی مهیا می کنند.

به گزارش خبرنگار دانشجوپرس، دانشکاه صنعتی و دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند این روزها حال و هوای خاصی دارد وقتی وارد دانشگاه می شوی جنب و جوش های دانشجویی، نصب پرچم، درست کردن سنگر، گل مالی کردن خودروهای جنگی و ...سوال در ذهن انسان ایجاد می کند.

 

آن ها که خبر داشتند ، سر از پا نشناخته ؛ آماده ی استقبال و پذیرایی می شدند. همه در تکاپو بودند . یکی آب و جارو می کرد ؛ دیگری تزئین می کرد ، یکی با دستمال، گرد غربت از در و دیوار می گرفت.

 

بوی عطر شوق ، بوی زیارت از دانشگاه ها به مشام می رسید و دانشجویان در اقدامی خودجوش و جهادی، فضای دانشگاه را برای میزبانی از لاله های پرپر هشت سال دفاع مقدس آماده می کنند.

 

زهره البرز مسئول واحد خواهران پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس اظهار داشت: دانشکده کشاورزی بیرجند 12 اسفندماه مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) میزبان دو شهید گمنام از شهدای دفاع مقدس خواهد بود که این شهدا در عملیات های بدر و خیبر شرکت داشته اند.

 

وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ساعت 9 صبح روز پنجشنبه مراسم وداع با شهدای گمنام از میدان شهدا به سمت میدان ابوذر برگزار خواهد شد و پس از قرائت نماز شهدای گمنام به دانشکده کشاورزی منتقل و یک شهید روی دست خواهران و شهید دیگر روی دست برادران تشییع خواهد شد.

 

مسئول واحد خواهران پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی بیرجند به برنامه های فرهنگی دانشجویان اشاره کرد و گفت: انجام کارهای عمرانی از قبیل کندن قبر، درست کردن یادمان شهدا، سنگرسازی و ... توسط گروه جهادی برادران و درست کردن گل های کاغذی و رزق هایی را با محتوای وصیت نامه شهدا توسط گروه جهادی خواهران انجام می گیرد.

 

البرز ادامه داد: حدود 50 نفر از دانشجویان بصورت داوطلبانه و خودجوش در فضاسازی و آماده سازی دانشگاه برای استقبال از شهدای گمنام همکاری دارند.

 

وی در پایان گفت: تعدادی از دانشجویان در قالب تیم جریان سازی نیز هر شب روی تخته ی کلاس ها سخن یا فرازی از وصیت نامه شهدا را مینویسند.

 

حسن صادقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در گفتگو با خبرنگار دانشجو پرس از تدفین دو شهید گمنام در این دانشگاه خبر داد و گفت: مراسم تشییع و تدفین این شهدا در روز شهادت حضرت زهرا(س) و پس از وداع مردم شهیدپرور شهرستان بیرجند از محل مصلی المهدی تا یادمان شهدای منام دانشگاه صنعتی انجام خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه جانمایی محل تدفین شهدا و ساخت یادمان مشخص شده و دانشجویان از هفته گذشته کارخود را آغاز کرده اند، ادامه داد: حدود 50 دانشجو بصورت داوطلبانه در کارهای عمرانی و فرهنگی فضاسازی دانشگاه همکاری دارند.

انتهای پیام/

نظر شما